Grali możliwi rywale polskich klubów. W jednej z par odpowiedź jest blisko

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Drita Gnjilane / Piłkarze Drity Gnjilane w rundzie jesiennej w 2024 roku

Kluby z Polski walczą w trzeciej rundzie eliminacji europejskich pucharów. Równolegle toczą się pojedynki, które mogą wyłonić ich następnych przeciwników. Najbliżej rozstrzygnięcia jest dwumecz Molde FK z Cercle Brugge.

Rywalizacja łotewskiego FK Auda z kosowską Dritą Gnjilane wyłoni przeciwnika do klubu lepszego w dwumeczu Legii Warszawa z Broendby IF. Rozpoczęła się ona na Łotwie i gospodarze zwyciężyli 1:0. Z taką zaliczką polecą na rewanż do Kosowa. Mogli liczyć na więcej, ponieważ już w 8. minucie zdobyli prowadzenie strzałem Bruno Tavaresa. Później ani gospodarzom, ani gościom nie udało się poprawić wyniku.

Śląsk Wrocław ma problem w dwumeczu z FC Sankt Gallen, którą rozpoczął w środę od porażki 0:2 w Szwajcarii. W razie odwrócenia losu rywalizacji, podopieczni Jacka Magiery zmierzą się z klubem gorszym z pary Trabzonspor i Rapid Wiedeń. Obu zespołom nie wychodziło przeprowadzenie skutecznego ataku i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Na dogodny moment do natarcia wyczekał Rapid, a bramka Lugi Grgicia w 67. minucie pozwoli wrócić do Austrii z przewagą 1:0.

Piłkarze Molde FK przystąpili do natarcia od początku domowego meczu z Cercle Brugge. Minął nieco ponad kwadrans i zespół z Norwegii był na prowadzeniu 2:0. Nie zamierzał oddać inicjatywy i przeprowadzał coraz to nowe ataki w kierunku bramki niedoświadczonego pucharowicza. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Molde FK. Przegrany w tej parze będzie przeciwnikiem Wisły Kraków, jeżeli ta poradzi sobie w dwumeczu ze Spartakiem Trnawa.

III runda eliminacji Ligi Europy:

Trabzonspor - Rapid Wiedeń 0:1 (0:0) 0:1 - Lukas Grgić 67'

Molde FK - Cercle Brugge 3:0 (3:0) 1:0 - Kristian Eriksen 3' 2:0 - Magnus Eikrem 18' 3:0 - Martin Linnes 30'

Panathinaikos - Ajax 0:1 (0:1) 0:1 - Steven Berghuis 28'