Ostre strzelanie w Broendby. Tak padały gole w meczu Legii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Screen / Polsat Sport / Na zdjęciu: Tomas Pekhart strzelił gola dla Legii w meczu z Broendby

Tomas Pekhart rozpoczął strzelanie dla Legii Warszawa w wyjazdowym meczu z Broendby w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. W drugiej połowie trafili jeszcze Luquinhas i Ryoya Morishita i stołeczny zespół wygrał 3:2.

Po efektownym rozprawieniu się z Caernarfon Town FC w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy Legia Warszawa tym razem miała przed sobą znacznie trudniejsze zadanie: dwumecz z duńskim Broendby.

Zaczęło się... niezbyt dobrze. Już po niespełna kwadransie kontuzji doznał Jurgen Celhaka i musiał opuścić boisko, a po chwili Legia straciła gola. Po świetnym podaniu z lewej strony precyzyjnym strzałem popisał się Filip Bundgaard.

Odpowiedź stołecznej drużyny była jednak natychmiastowa. Po świetnej akcji udało się doprowadzić do wyrównania - idealnie na piąty metr zagrał Bartosz Kapustka, a Tomas Pekhart zrobił to, co potrafi robić najlepiej, czyli uprzedził obrońcę i wpakował piłkę do bramki.

Dla czeskiego napastnika było to drugie trafienie w tych eliminacjach. Poprzednio strzelił gola w rewanżu z Walijczykami.

Zobacz gola dla Broendby i odpowiedź Legii:

W pierwszej połowie padły w sumie trzy gole. Niestety, tego trzeciego strzelili gospodarze.

Tak padła trzecia bramka:

Ale po przerwie to legioniści wykorzystali błąd przeciwnika. Gospodarze w prosty sposób stracili piłkę na własnej połowie, Legia wyszła z błyskawicznym atakiem, Blaz Kramer podał do Luquinhasa, a ten doprowadził do remisu.

Zobacz bramkę Luquinhasa:

I to nie był ostatnie słowo Legii. W 87. minucie goście wyprowadzili kolejny i - jak się okazało - decydujący cios. Rezerwowy Migouel Alfarela podał w pole karne, Kramer zagrał przed bramkę do Morishity, a ten z bliska dopełnił formalności. Była jeszcze niepewność, bo sędzia początkowo sygnalizował spalonego Kramera, ale VAR go poprawił i uznał, że wszystko odbyło się w zgodzie z przepisami.