Premier League: dwa oblicza meczu Leicester - Tottenham

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Leicester City / Jamie Vardy strzela gola w meczu Leicester City z Southampton

To było bardzo zacięte zakończenie 1. kolejki Premier League. Leicester City zremisował z Tottenhamem Hotspur 1:1, a spotkanie miało dwa oblicza.

W pierwszej połowie zdecydowanie dominowały "Koguty", zaś beniaminek miał ogromny problem ze stwarzaniem jakiegokolwiek zagrożenia pod bramką Guglielmo Vicario.

Ta przewaga została udokumentowana w 29. minucie golem Pedro Porro, który wykończył głową dośrodkowanie Jamesa Maddisona.

Wydawało się, że londyńczycy mają pełną kontrolę, jednak po zmianie stron do ataku wreszcie ruszyły "Lisy" i w 57. minucie wyrównanie dał im niezawodny Jamie Vardy. 37-letni napastnik też trafił do siatki głową, a asystował mu Abdul Fatawu.

Końcówka była bardzo wyrównana, lecz dość niespodziewanie więcej z gry miała nawet ekipa Leicester, która "urosła" po bramce na 1:1 i sprawiała faworytowi spore kłopoty.

Więcej goli na King Power Stadium ostatecznie nie padło i oba zespoły rozpoczęły nowy sezon Premier League od remisu.

Leicester City - Tottenham Hotspur 1:1 (0:1) 0:1 - Pedro Porro 29' 1:1 - Jamie Vardy 57'