Michniewicz po debiucie. Padło pięć goli

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Łączy Nas Piłka / Na zdjęciu: Czesław Michniewicz
YouTube / Łączy Nas Piłka / Na zdjęciu: Czesław Michniewicz

Czesław Michniewicz ma powody do radości. Jego FAR Rabat w meczu pierwszej kolejki marokańskiej Botola Pro nie dał żadnych szans ekipie Chabab Mohammedia. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Czesław Michniewicz ma już za sobą pierwsze mecze w roli trenera AS FAR Rabat. Debiut nie był udany, bo w kwalifikacjach do afrykańskiej Ligi Mistrzów jego zespół uległ nigeryjskiemu Remo Stars (1:2). W rewanżu marokański zespół zdołał odwrócić losy dwumeczu. Wygrał 2:0 i gra dalej.

W piątek odbyło się pierwsze ligowe spotkanie AS FAR. Debiut w Botola Pro dla Michniewicza wypadł okazale. Prowadzony przez niego zespół nie miał bowiem żadnych problemów, by odnieść wysokie zwycięstwo.

FAR pokonał ekipę Chabab Mohammedia aż 5:0. Strzelanie w 31. minucie rozpoczął Joel Beya. Do przerwy więcej goli już nie padło, a druga część gry była popisem zespołu dowodzonego przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski.

Tuż po zmianie stron było 2:0 dla FAR, a to za sprawą Mohameda Hrimata. Zawodnik ten skompletował hat-trick, gdyż bramkarza rywali pokonał jeszcze w 67. i 84. minucie. W końcówce zespół Chabab dobił jeszcze Amine Zouhzouh.

Tym samym FAR został liderem marokańskiej ekstraklasy. Michniewicz ma powody do świętowania, ale to dopiero początek jego drogi do sukcesów w Maroku.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie Michniewicz był trenerem saudyjskiego Abha Club. Po serii słabych wyników został on zwolniony w trakcie rozgrywek, a ostatecznie zespół ten spadł z elity. Wcześniej Michniewicz był selekcjonerem reprezentacji Polski, z którą awansował do 1/8 finału mistrzostw świata.

Chabab Mohammedia - AS FAR Rabat 0:5 (0:1) 0:1 - Joel Beya 31' 0:2 - Mohamed Hrimat 48' 0:3 - Mohamed Hrimat 67' 0:4 - Mohamed Hrimat 84' 0:5 - Amine Zouhzouh 88'

Przelew na 3,9 mln zł zablokowany. "Już byli w większych tarapatach"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty