Decydujące gole w końcówkach meczów Betclic II ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Hutnika Kraków
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Hutnika Kraków

W doliczonym czasie Hutnik Kraków zapewnił sobie zwycięstwo 3:2 z Zagłębiem Sosnowiec, a Skra Częstochowa wygraną 2:1 z GKS-em Jastrzębie. Także Polonia Bytom rozstrzygnęła w końcówce konfrontację ze Świtem Szczecin.

Najważniejszym piłkarzem meczu w Sosnowcu był Michał Głogowski. Napastnik zdobył trzy gole i prawie w pojedynkę zapewnił zwycięstwo 3:2 Hutnikowi Kraków. Zagłębie było na prowadzeniu, ale po przerwie nie upilnowało Michała Głogowskiego. Drużyna z Krakowa poprawia wyniki od czasu kompromitującej porażki w derbach z Wieczystą. Hutnik przeskoczył do górnej połowy tabeli.

Także w doliczonym czasie padła decydująca bramka na 2:1 w meczu Skry Częstochowa z GKS-em Jastrzębie. Drugoligowcy z województwa śląskiego zdobyli wszystkie bramki w drugiej połowie. Na pierwszego gola Skry jastrzębianie jeszcze odpowiedzieli, ale gospodarze nie zwątpili w możliwość zdobycia kompletu punktów. Maksymilian Stangret rozstrzygnął pojedynek rzutem na taśmę.

Także w końcowej fazie spotkania, choć trochę wcześniej Polonia Bytom zapewniła sobie zwycięstwo 1:0 ze Świtem Szczecin. Konkretnie w 81. minucie. Była to szósta wygrana z rzędu Polonii i do tego zasłużona. Od początku spotkania bytomianie stwarzali sobie zdecydowanie więcej sytuacji podbramkowych i zdążyli potwierdzić przewagę w rywalizacji jedenastu na dziesięciu. Z boiska zszedł przedwcześnie Szymon Nowicki z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki.

Nadal nie wiedzie się dobrze Podbeskidziu Bielsko-Biała, które zwyciężyło tylko raz w siedmiu kolejkach. Tym razem Górale zostali pokonani 1:2 przez Wisła Puławy. Nawet prowadzili, ale w końcówce pierwszej połowy stracili zaliczkę w konsekwencji strzału Kamila Kargulewicza. Wisła nabrała rozpędu, a uderzenie Bartosza Guzdka w 57. minucie okazało się już na miarę kompletu punktów.

7. kolejka Betclic II ligi:

Zagłębie Sosnowiec - Hutnik Kraków 2:3 (1:0) 1:0 - Bartosz Snopczyński 7' 1:1 - Michał Głogowski 64' 1:2 - Michał Głogowski 78' 2:2 - Andrzej Niewulis 84' 2:3 - Michał Głogowski 90'

Skra Częstochowa - GKS Jastrzębie 2:1 (0:0) 1:0 - Piotr Nocoń 67' 1:1 - Michał Bednarski 83' 2:1 - Maksymilian Stangret 90'

Wisła Puławy - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:1) 0:1 - Marcin Biernat 36' 1:1 - Kamil Kargulewicz 45' 2:1 - Bartosz Guzdek 57'

Świt Skolwin - Polonia Bytom 0:1 (0:0) 0:1 - Tomasz Gajda 81'

Tabela Betclic II ligi:

Standings provided by Sofascore

Czytaj także: Pogoń Szczecin podjęła decyzję w sprawie bramkarza Czytaj także: Był jedną nogą w Ekstraklasie, celuje w awans. "Żona jest z Kenii i wierzy w przeznaczenie"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty