Rosjanie ograli Wietnam w meczu towarzyskim

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Joosep Martinson - UEFA / Na zdjęciu: Daler Kuziajew rozpoczął strzelanie w meczu Rosji z Wietnamem

Reprezentacja Rosji wygrała z Wietnamem 3:0 w meczu towarzyskim rozegranym w Hanoi. Gole strzelali Daler Kuziajew i Tamerlan Musajew, a raz do własnej siatki trafił zawodnik gospodarzy.

Rosja po rozpętaniu wojny na Ukrainie została wykluczona ze wszystkich rozgrywek piłkarskich. Reprezentacja tego kraju nie mogła uczestniczyć w mistrzostwach świata 2022 oraz Euro 2024 i  nic nie wskazuje na to, że coś się zmieni w najbliższym czasie.

Zostają im więc mecze towarzyskie, ale to też nie jest proste, bo federacje - co logiczne - raczej nie chcą się zgadzać na jakiekolwiek kontakty z Rosją. Oczywiście poza paroma wyjątkami.

Jeden z nich mieliśmy w czwartek. Rosjanie zagrali towarzysko z reprezentacją Wietnamu w Hanoi. Wygrali dość pewnie 3:0.

W pierwszej połowie gola po błędzie bramkarza strzelił Daler Kuziajew, po przerwie trafienie samobójcze zanotował reprezentant gospodarzy Van Thanh Vu, a wynik ustalił Tamerlan Musajew, pakując piłkę do pustej bramki po mocnym płaskim zagraniu wzdłuż piątego metra.

Tymczasem 7 września Rosjanie mają zaplanowany kolejny mecz kontrolny, tym razem z Tajlandią.

Wietnam - Rosja 0:3 (0:1) 0:1 Daler Kuziajew 24' 0:2 Van Thanh Vu (s.) 61' 0:3 Tamerlan Musajew 77'

Sędzia: Suhaizi bin Shukri (Malezja).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty