Najchętniej oglądana pozycja w TV. Wiadomo, ile osób obejrzało mecz Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: reprezentacja Polski. Na pierwszym planie Nicola Zalewski

Inauguracyjne spotkanie Polaków w Lidze Narodów cieszyło się dużym zainteresowaniem polskich telewidzów. Mecz śledziło średnio prawie 4 miliony osób. O szczegółach informuje TVP, która prowadziła transmisję.

W tym artykule dowiesz się o:

W swoim pierwszym meczu tegorocznej Ligi Narodów reprezentacja Polski mierzyła się w wyjazdowym spotkaniu ze Szkocją. Spotkanie w Glasgow obfitowało w emocje i zakończyło się wygraną Biało-Czerwonych 3:2. Gola na wagę trzech punktów w siódmej minucie doliczonego czasu drugiej połowy zdobył Nicola Zalewski.

Na oficjalnej stronie TVP Sport poinformowano o oglądalności tego meczu. Z informacji przedstawionych przez nadawcę publicznego wynika, że mecz na kanałach TVP 1 i TVP Sport śledziło średnio 3,2 miliona widzów.

Kolejnych 600 tysięcy kibiców oglądało transmisję w serwisach internetowych TVP. Według informacji udostępnionych przez stację, 500 tysięcy osób obserwowało spotkanie poza domem.

Trzeba też podkreślić, że były momenty, w których oglądalność była jeszcze wyższa. Przynajmniej minutę tego spotkania na kanałach telewizyjnych zobaczyło około 5 milionów widzów, a w serwisie internetowym - ponad 1,7 mln osób.

Transmisja meczu Biało-Czerwonych ze Szkocją była też w czwartek najpopularniejszym programem w polskiej telewizji. Zdobyła ona 30 proc. udziału w paśmie.

Chociaż przytoczone dane wskazują na to, że Polacy nadal z dużym zainteresowaniem śledzą mecze piłkarskiej reprezentacji, to widać duży spadek oglądalności w porównaniu do Euro 2024. Dla przykładu wystarczy wskazać statystyki z meczu z Francją.

Biało-Czerwoni przystępowali do tego spotkania bez szans na awans do fazy pucharowej turnieju. Mimo to średnia oglądalność ostatniego meczu naszej reprezentacji na tym turnieju wyniosła 5,68 mln.  Co więcej, na antenie TVP 1 transmisję w "peaku" śledziło ponad 7,5 mln osób.

Polacy następny mecz w Lidze Narodów rozegrają już w niedzielę (8 września). Czeka ich wtedy wyjazdowy mecz z Chorwacją. Jego początek zaplanowano na godzinie 20:45. Trzecim grupowym rywalem Biało-Czerwonych są Portugalczycy.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty