Duża wpadka Zagłębia Sosnowiec w Betclic II lidze

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Zagłębia Sosnowiec
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Zagłębia Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec dostało lanie 1:4 od Olimpii Elbląg, która we wcześniejszych siedmiu kolejkach nie potrafiła pokonać żadnego przeciwnika. Świt Szczecin zwyciężył 2:0 w pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera Tomasza Kafarskiego.

Najskuteczniejszym piłkarzem meczu w Elblągu był Oskar Kordykiewicz, który pokonał dwa razy bramkarza Zagłębia Sosnowiec. Bramka na 1:2 Kamila Bilińskiego mogła zapowiadać pościg faworyta po przerwie, ale w drugiej połowie zamiast wyrównać, to stracił kolejne dwa gole. Zagłębie przegrało 1:4 i trudno było spodziewać się takiego wyniku, skoro Olimpia zdążyła wcześniej zdobyć tylko dwa punkty w siedmiu kolejkach.

Tomasz Kafarski zadebiutował w sobotę w roli trenera Świtu Szczecin. Na stanowisku zastąpił w tym tygodniu Piotra Klepczarka, który przeniósł się do Warty Poznań. Przeciwnikiem zespołu Kafarskiego była Skra Częstochowa. W pierwszej połowie najważniejszym wydarzeniem była bramka na 1:0 dla Świtu, którą zdobył Szymon Kapelusz po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

Po przerwie Skra zaczęła sprawdzać strzałami celnymi Adriana Sandacha, ale ani razu nie umieściła piłki w bramce beniaminka. Świt zareagował dobrze na trudniejszy fragment meczu i dołożył gola na 2:0 Jonatana Strausa w 64. minucie. Po tym trafieniu podopieczni Kafarskiego kontrolowali sytuację na boisku. Świt wygrał po raz pierwszy od czterech kolejek.

Pozostałe sobotnie mecze zakończyły się wynikiem 1:1. Pogoń Grodzisk Mazowiecki zgubiła punkty w drugim meczu i choć pozostaje liderem, to otwiera drogę do jej wyprzedzenia przed innymi kandydatami do awansu. Pogoń dopiero w 79. minucie wyrównała w starciu z Chojniczanką. Do podziału punktów doszło dodatkowo w Krakowie, gdzie spotkali się Hutnik z Olimpią Grudziądz.

8. kolejka Betclic II ligi:

Olimpia Elbląg - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (2:1) 1:0 - Oskar Kordykiewicz 27' 2:0 - Dawid Wierzba 37' 2:1 - Kamil Biliński 43' 3:1 - Oskar Kordykiewicz 56' 4:1 - Mateusz Kuzimski 65'

Świt Szczecin - Skra Częstochowa 2:0 (1:0) 1:0 - Szymon Kapelusz 22' 2:0 - Jonatan Straus 64'

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Chojniczanka 1:1 (0:1) 0:1 - Beniamin Czajka 9' 1:1 - Mateusz Bąkowicz (sam.) 79'

Hutnik Kraków - Olimpia Grudziądz 1:1 (1:0) 1:0 - Wojciech Słomka 28' 1:1 - Kacper Cichoń 60'

Tabela Betclic II ligi:

Standings provided by Sofascore

Czytaj także: Pogoń Szczecin podjęła decyzję w sprawie bramkarza Czytaj także: Był jedną nogą w Ekstraklasie, celuje w awans. "Żona jest z Kenii i wierzy w przeznaczenie"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty