Dramat gwiazdora. Na noszach opuścił hitowe spotkanie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Pim Waslander/Soccrates Images/ / Nathan Ake zniesiony z boiska na noszach

Holenderski obrońca Nathan Ake nie będzie dobrze wspominał wtorkowego meczu z Niemcami w Lidze Narodów. Zawodnik Manchesteru City jeszcze przed przerwą doznał groźnie wyglądającej kontuzji i został zniesiony z boiska na noszach.

Jednym z hitów 2. kolejki Ligi Narodów UEFA 2024/2025 było starcie między Holandią a Niemcami, do którego we wtorek (10.09) na stadionie w Amsterdamie. Spotkanie dostarczyło kibicom wiele emocji i ostatecznie zakończyło się remisem 2:2.

W końcówce pierwszej połowy gry doszło do dramatycznej sytuacji z udziałem Nathana Ake. Holender bez kontaktu z rywalem doznał kontuzji mięśniowej i osunął się na murawę.

Wokół piłkarza Manchesteru City natychmiast znaleźli się jego reprezentacyjni koledzy. Pocieszał go m.in kapitan Holendrów Virgil van Dijk. Na murawę wbiegli też pracownicy służby medycznej, którzy znieśli z boiska cierpiącego Ake. Jego miejsce na lewej obronie zajął piłkarz Arsenalu Jurrien Timber.

W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze, jak poważnego urazu nabawił się Ake. Fabrizio Romano niedługo po jego kontuzji informował, że Holender w środę przejdzie szczegółowe badania prowadzone przez zespół medyczny Manchesteru City.

Pechowy mecz z Niemcami był dla Ake 52. występem w narodowych barwach. Na początku sezonu Holender był rezerwowym w swoim klubie. Wystąpił w dwóch spotkaniach, spędzając w nich na boisku łącznie trzy minuty.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty