Haaland nie zwalnia tempa. Sensacja w Liverpoolu

PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Manuel Akanji i Erling Haaland

Erling Haaland dubletem zapewnił zwycięstwo Manchesterowi City z Brentford (2:1). Zupełnie niespodziewanie Liverpool FC poległ 0:1 w starciu ligowym z Nottingham Forest. W sobotnich meczach dwóch Polaków zasiadło wśród rezerwowych.

Mistrzowie Anglii dali się zaskoczyć na samym początku spotkania. Yoane Wissa potrzebował zaledwie 22 sekund, żeby trafić do siatki. Był to najszybciej strzelony gol w tym sezonie Premier League.

Potem do konkretów przeszedł Erling Haaland. Rewelacyjny Norweg po podaniu Kevina De Bruyne poradził sobie z obrońcami Brentford FC i silnym uderzeniem po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców.

W 32. minucie Ederson długim wykopem uruchomił Haalanda, który wtargnął w pole karne i po asyście bramkarza zdobył drugą bramkę. Dzięki zwycięstwu 2:1 Manchester City pozostaje liderem tabeli.

Równolegle Liverpool podejmował Nottingham Forest. Zawodnicy Arne Slota pod wieloma względami byli stroną przeważającą, ale co najważniejsze, zabrakło im skuteczności. W 72. minucie Callum Hudson-Odoi złamał akcję do środka i strzałem sprzed pola karnego sprawił, że outsider wywiózł komplet punktów z terenu "The Reds".

Po raz pierwszy w trwających rozgrywkach w kadrze meczowej Brighton and Hove Albion znalazł się Jakub Moder. Reprezentant Polski z ławki rezerwowych obejrzał spotkanie, w którym "Mewy" zremisowały 0:0 z Ipswich Town.

Łukasz Fabiański także nie podniósł się z ławki. Jego West Ham United zremisował 1:1 w meczu derbowym z Fulham FC. Wynik otworzył Raul Jimenez, zaś Danny Ings doprowadził do wyrównania w piątej minucie doliczonego czasu.

Leicester City było blisko premierowego zwycięstwa po powrocie do angielskiej elity. Miejscowi prowadzi po bramkach Jamiego Vardy'ego i Stephy'ego Mavididiego. Crystal Palace odpowiedziało jednak dwoma trafieniami Jeana-Philippe'a Matety. Dodajmy, że w kadrze "Lisów" znowu zabrakło Jakuba Stolarczyka.

Manchester City - Brentford FC 2:1 (2:1)
0:1 - Yoane Wissa 1'
1:1 - Erling Haaland 19'
2:1 - Erling Haaland 32'

Liverpool FC - Nottingham Forest 0:1 (0:0)
0:1 - Callum Hudson-Odoi 72'

Brighton and Hove Albion - Ipswich Town 0:0

Fulham FC - West Ham United 1:1 (1:0)