Padło 10 bramek. Wstydliwa porażka zespołu Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / ANP / Na zdjęciu: Paweł Bochniewicz i Mickey van der Hart
Getty Images / ANP / Na zdjęciu: Paweł Bochniewicz i Mickey van der Hart

SC Heerenveen zostało doszczętnie rozbite przez AZ Alkmaar. Paweł Bochniewicz zagrał w pełnym wymiarze czasowym w meczu przegranym 1:9.

W pierwszej połowie nie zanosiło się na aż tak wysoką porażkę drużyny przyjezdnych. Bramki dla AZ Alkmaar zdobyli Sven Mijnans oraz Luuk Brouwers, zaś SC Heerenveen odpowiedziało golem Luuka Brouwersa.

Defensywa gości prowadzonych przez Robina van Persiego posypała się po zmianie stron. Niestety, Paweł Bochniewicz był jednym z najgorszych zawodników na boisku.

Wspomniany wcześniej Parrott w ośmiominutowym odstępie trzykrotnie znalazł drogę do siatki. Były napastnik Tottenhamu Hotspur w sobotni wieczór przebudził się po przeprowadzce do Eredivisie.

Gospodarze na tym nie poprzestali. Na listę strzelców wpisali się jeszcze kolejno: Ibrahim Sadiq, Mexx Meerdink, Kristijan Belić oraz Zico Buurmeester. Były bramkarz Lecha Poznań Mickey van der Hart był zupełnie bezradny między słupkami.

Bochniewicz i spółka najedli się wstydu, przegrywając 1:9. Warto odnotować, że było to najwyższe zwycięstwo AZ Alkmaar w historii występów tego zespołu w holenderskiej elicie.

AZ Alkmaar - SC Heerenveen 9:1 (2:1) 1:0 - Sven Mijnans 4' 1:1 - Luuk Brouwers 19' 2:1 - Troy Parrott 23' 3:1 - Troy Parrott 48' 4:1 - Troy Parrott 50' 5:1 - Troy Parrott 56' 6:1 - Ibrahim Sadiq 72' 7:1 - Mexx Meerdink 75' 8:1 - Kristijan Belić 82' 9:1 - Zico Buurmeester 85'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty