Najgorsze już za Napoli? Koncert Romelu Lukaku

PAP/EPA / Cesare Abbate / Mecz Serie A: SSC Napoli - US Lecce

Początek kadencji Antonio Conte w SSC Napoli wyglądał alarmująco, ale drużyna budzi się. Po pokonaniu 4:0 Cagliari znalazła się nawet na pierwszym miejscu w Serie A. Romelu Lukaku był bohaterem meczu, w którym strzelił gola i przy dwóch asystował.

Napoli zdobyło prowadzenie 1:0 w 18. minucie strzałem Giovanniego Di Lorenzo. Akcja zespołu z Kampanii nie była zbyt szybka, mimo to zakończyła się golem. Włoch przymierzył technicznym strzałem zza pola karnego, a odbita rykoszetem piłka zaskoczyła Simone Scuffeta. Po raz pierwszy asystował Romelu Lukaku i tak rozpoczął się koncert tego napastnika.

W dalszej części meczu były sytuacje podbramkowe po obu stronach stadionu w Cagliari. Skuteczniejsi pozostali gracze z Neapolu, a odpowiedzialność za wynik wzięli na siebie liderzy ofensywy Romelu Lukaku i Chwicza Kwaracchelia. W 66. minucie Gruzin strzelił płasko na 2:0 w sytuacji sam na sam z Simone Scuffetem. Wykorzystał podanie Belga.

W 70. minucie było już po zawodach, a Romelu Lukaku dołożył gola do wcześniejszych asyst. Coraz gorzej dysponowani gospodarze zgubili piłkę we własnym polu karnym, a ta trafiła niebawem od Chwiczy Kwaracchelii do Romelu Lukaku. Napastnikowi pozostało trafić ze środka pola karnego do siatki na 3:0.

Po zdobyciu gola Romelu Lukaku opuścił boisko z poczuciem dobrze wykonanego zadania. Bez niego w akcji Napoli jeszcze podrasowało wynik na 4:0. W doliczonym czasie Alessandro Buongiorno zadał kolejny cios gospodarzom po dośrodkowaniu zmiennika Davida Neresa.

Mateusz Wieteska nie podniósł się przez całe spotkanie z ławki rezerwowych Cagliari.

Cagliari Calcio - SSC Napoli 0:4 (0:1)
0:1 - Giovanni Di Lorenzo 18'
0:2 - Chwicza Kwaracchelia 66'
0:3 - Romelu Lukaku 70'
0:4 - Alessandro Buongiorno 90'

Cagliari: Simone Scuffet - Sebastiano Luperto, Yerry Mina, Gabriele Zappa - Tommaso Augello, Gianluca Gaetano (59' Nadir Zortea), Razvan Marin (77' Antoine Makoumbou), Alessandro Deiola (46' Michel Ndary Adopo), Paulo Azzi (59' Kingstone Mutandwa) - Roberto Piccoli (77' Leonardo Pavoletti), Zito Luvumbo

Napoli: Alex Meret - Alessandro Buongiorno, Amir Rrahmani, Giovanni Di Lorenzo, Leonardo Spinazzola (63' Mathias Olivera) - Stanislav Lobotka (74' Billy Gilmour), Andre-Franck Zambo Anguissa, Pasquale Mazzocchi, Chwicza Kwaracchelia (74' Scott McTominay) - Matteo Politano (81' David Neres), Romelu Lukaku (74' Giovanni Simeone)

Żółte kartki: Mina (Cagliari) oraz Lobotka (Napoli)