Hat-trick w debiucie. Kolejny Lewandowski postrzelał w Pruszkowie

Instagram / Chrobry Głogów / Mateusz Lewandowski w rundzie jesiennej w 2024 roku

Chrobry Głogów poprawił sytuację w tabeli Betclic I ligi zwycięstwem 3:2 ze Zniczem Pruszków. Wszystkie gole dla pierwszoligowca z województwa dolnośląskiego strzelił Mateusz Lewandowski.

Mateusz Lewandowski dołączył do Chrobrego Głogów na zasadzie wypożyczenia z Wisły Płock w przerwie reprezentacyjnej. Od razu w debiucie powrócił do województwa mazowieckiego i w konfrontacji ze Zniczem Pruszków popisał się hat-trickiem. Mniej niż godzina wystarczyła Mateuszowi Lewandowskiego, żeby zostać najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem Chrobrego w sezonie.

W 13. minucie napastnik otworzył wynik, dobijając zablokowane uderzenie Dawida Hanca. Piłka znalazła się w polu karnym po dograniu Jakuba Kuzdry. W 26. minucie Mateusz Lewandowski popisał się efektowniejszym strzałem z woleja do siatki. W 50. minucie napastnik sprytnie dziobnął piłkę po podaniu Kacpra Tabisia. Debiutant opuścił boisko po nieco ponad godzinie, a jego zmiennikiem był Mikołaj Lebedyński.

Znicz próbował gonić i w meczu padło w sumie pięć goli. Skończyło się jednak na złapaniu kontaktu 1:2 oraz 2:3. Na wyrównanie gospodarze nie mieli sposobu i ponieśli trzecią porażkę w sezonie.

Z kolei Chrobry zwyciężył po raz drugi w sezonie i po siedmiu kolejkach bez wygranej. Poprzednio drużyna z województwa dolnośląskiego pokonała 2:1 Pogoń Siedlce na inaugurację rozgrywek. Zwycięski powrót na Mazowsze pozwolił opuścić strefę spadkową w Betclic I lidze.

Znicz Pruszków - Chrobry Głogów 2:3 (1:2)
0:1 - Mateusz Lewandowski 13'
0:2 - Mateusz Lewandowski 26'
1:2 - Władysław Ochrończuk 29'
1:3 - Mateusz Lewandowski 50'
2:3 - Filip Kendzia 82'

Znicz: Piotr Misztal - Władysław Ochrończuk (64' Mateusz Karol), Oskar Koprowski, Filip Kendzia, Dominik Sokół (87' Kacper Flisiuk), Wiktor Nowak, Patryk Plewka, Kaito Imai (64' Bartłomiej Ciepiela), Paweł Moskwik (64' Tymon Proczek), Danel Stanclik (87' Krystian Tabara), Radosław Majewski

Chrobry: Dawid Arndt - Albert Żarówny, Mavroudis Bougaidis, Natan Malczuk, Jakub Kuzdra, Robert Mandrysz, Sebastian Bonecki (83' Patryk Mucha), Dawid Hanc (83' Paweł Tupaj), Sebastian Bartlewicz (88' Bartosz Biel), Kacper Tabiś (63' Mateusz Ozimek), Mateusz Lewandowski (63' Mikołaj Lebedyński)

Żółte kartki: Ochrończuk, Stanclik (Znicz)