Zwycięski powrót Ireneusza Mamrota do Łęcznej

Materiały prasowe / ŁKS Łódź / Na zdjęciu: trener Ireneusz Mamrot

W drugim niedzielnym meczu w Betclic I lidze piłkarze Miedzi Legnica zwyciężyli 2:1 z Górnikiem Łęczna. Najważniejszym zawodnikiem spotkania był Kamil Antonik, który w pierwszej połowie pokonał dwoma strzałami Adriana Kostrzewskiego.

Ireneusz Mamrot poprowadził Miedź Legnica w meczu przeciwko poprzedniemu klubowi Górnikowi Łęczna. Będzie dobrze wspominać powrót na Lubelszczyznę, głównie za sprawą strzałów Kamila Antonika.

Pierwsza bramka padła w 22. minucie w konsekwencji jednego z pierwszych konkretnych ataków Miedzi. Strzelec dostał podanie za plecy obrońców Górnika od Jacka Podgórskiego. Poradził sobie z Jakubem Bednarczykiem i Przemysławem Banaszakiem, po czym pokonał Adriana Kostrzewskiego. Już w 27. minucie Miedź prowadziła 2:0 dzięki strzałowi Kamila Antonika po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Floriana Hartherza. Po drodze Jakub Bednarczyk nie wykorzystał okazji do wybicia piłki.

W drugiej połowie Górnik osiągnął przewagę - 63 procent posiadania piłki, a także w liczbie strzałów i tych celnych. Gospodarze zdołali przekuć to w jednego gola na 1:2 Przemysława Banaszaka, a to za mało do zapunktowania.

W doliczonym czasie Miedź jeszcze zaatakowała odsłoniętych łęcznian i wpakowała piłkę po raz trzeci do bramki Adriana Kostrzewskiego, ale bramka Marcela Mansfelda została anulowana i stanęło na wygranej legniczan 2:1.

Górnik Łęczna - Miedź Legnica 1:2 (0:2)
0:1 - Kamil Antonik 22'
0:2 - Kamil Antonik 27'
1:2 - Przemysław Banaszak 63'

Górnik: Adrian Kostrzewski - Jakub Bednarczyk, Filip Szabaciuk, Mateusz Broda (90' Kamil Orlik), Dominykas Barauskas (60' Marcin Grabowski), Marko Roginić (60' Branislav Spacil), Adam Deja, Paweł Żyra (80' Bekzod Ahmedov), Damian Warchoł, Fryderyk Janaszek (90' Patryk Malamis), Przemysław Banaszak

Miedź: Jakub Wrąbel - Michael Kostka, Adnan Kovacević, Mateusz Grudziński, Florian Hartherz, Jacek Podgórski (83' Krzysztof Drzazga), Chuca (83' Damian Tront), Iwo Kaczmarski, Benedik Mioc (83' Amar Drina), Kamil Antonik (58' Bartosz Bida), Wiktor Bogacz (76' Marcel Mansfeld)

Żółte kartki: Banaszak, Spacil (Górnik) oraz Kovacević, Chuca, Bida (Miedź)

Sędzia: Mateusz Piszczelok (Katowice)