Polacy w ligach zagranicznych: Bramki Rasiaka i Stolpy

Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych bramki zdobyli: Grzegorz Rasiak (Reading) oraz Tomasz Stolpa (Qəbələ FK). Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 24 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Grzegorz Rasiak strzelił gola w meczu przeciwko Sheffield Wednesday FC 2:0 (0:0). Dla Polaka, który rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 49. minucie. Rasiak zdobył swoją piątą bramkę w lidze w tym sezonie.

Tomasz Stolpa strzelił gola w spotkaniu ligowym z Qarabağ Ağdam 1:1 (0:0). Polak pokonał bramkarza rywali w 51. minucie z rzutu karnego. Niestety Stolpa nie dograł meczu do końca, ponieważ w 71. minucie został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier Leauge

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - 90 minut w meczu ligowym z West Ham United (4:0)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z Stoke City (2:0)

Championship
Radosław Majewski (Nottingham Forrest) - do 60. minuty w meczu ligowym z Leicester (5:1)
Grzegorz Rasiak (Reading) - 90 minut i bramka w meczu z Sheffield Wednesday (2:0)

Leauge One
Bartosz Białkowski (Southampton) - 90 minut w meczu ligowym z Walsall (3:1)
Marek Saganowski (Southampton) - poza kadrą w meczu ligowym z Walsall (3:1)
Wojciech Szczęsny (Brentford) - 90 minut w meczu ligowym z Tranmere Rovers (0:1)
Paweł Abbott (Oldham Athletic) - poza kadrą w meczu ligowym z Norwich City (0:2)

Leauge Two
Artur Krysiak (Burton Albion) - rezerwowy w meczu ligowym z Rotherham (2:2)

Austria

Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - poza kadrą w meczu ligowym z SV Ried (2:0)

Azerbejdżan

Tomasz Stolpa (FK Qəbələ) - do 71. minuty, bramka oraz czerwona kartka (za dwie żółte) w meczu ligowym z Qarabağ Ağdam (1:1)

Belgia

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - długotrwała kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Cercle Brugge (3:1)
Dawid Janczyk (KSC Lokeren) - do 76. minuty w meczu ligowym z Club Brugge (0:1)

Cypr

Łukasz Sosin (Anorthosis Famagusta) - nie wystąpił w meczu ligowym z A.P.O.P (0:2)
Maciej Żurawski (Omonia Nikozja) - 90 minut w meczu ligowym z AEL Limassol (0:1)
Kamil Kosowski (APOEL Nikozja) - 90 minut w meczu ligowym z Apollon Limassol (1:1)
Marcin Żewłakow (APOEL Nikozja) - do 45. minuty w meczu ligowym z Apollon Limassol (1:1)
Adrian Sikora (APOEL Nikozja) - rezerwowy w meczu ligowym z Apollon Limassol (1:1)

Francja

Ligue 1

Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - rezerwowy w meczu ligowym z Nancy (1:3)
Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Nancy (1:3)
Ludovic Obraniak (OSC Lille) - do 87. minuty w meczu ligowym z Olympique Lyon (4:3)

Championnat de France National
Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims Champagne) - 90 minut w meczu ligowym z Luzenac (2:0)

Grecja

Alpha Ethniki

Marcin Baszczyński (Atromitos Ateny) - 90 minut w meczu ligowym z Panathinaikosem (1:3)
Arkadiusz Malarz (AE Larisa) - 90 minut w meczu ligowym z PAOK Saloniki (0:1)
Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - 90 minut w meczu ligowym z PAS Giannina (3:2)
Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - rezerwowy w meczu ligowym z Olympiakosem (0:1)
Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - rezerwowy w meczu ligowym z AE Larisa (1:0)
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - do 82. minuty w meczu ligowym z Panionios (1:3)
Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Skoda Xanthi (1:0)

Hiszpania

Jerzy Dudek (Real Madryt) - rezerwowy w meczu ligowym z UD Almeria (4:2)

Holandia

Eredivisie

Paweł Wojciechowski (SC Heerenveen) - poza kadrą w meczu ligowym z Heracles Almelo (1:3)
Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade) - poza kadrą w meczu ligowym z ADO Den Haag (1:1)
Arkadiusz Radomski (NEC Nijmegen) - 90 minut w meczu ligowym z Twente (3:4)

Jupiter Leauge
Michał Janota (Excelsior Rotterdam) - do 74. minuty w meczu ligowym z FC Zwolle (0:1)

Niemcy

Bundesliga

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - do 70. minuty w meczu ligowym z Nurnberg (4:0)
Artur Wichniarek (Hertha Berlin) - 90 minut w meczu ligowym z Schalke (0:2)
Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - 90 minut w meczu ligowym z Schalke (0:2)
Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen) - rezerwowy w meczu ligowym z Hannover 96 (0:0)
Tomasz Bobel (Bayer Leverkusen) - poza kadrą w meczu ligowym z Hannover 96 (0:0)
Jacek Krzynówek (Hannover 96) - rezerwowy w meczu ligowym z Bayerem (0:0)

Portugalia

Paweł Kieszek (SC Braga) - rezerwowy w meczu ligowym z Leixoes (0:0)

Szkocja

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu ligowym z Aberdeen (3:0)
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Aberdeen (3:0)
Dawid Kucharski (Heart of Midlothian) - do 28. minuty w meczu ligowym z Hamilton Academical (1:2)

Turcja

Marcin Kuś (İstanbul Büyükşehir) - nie wystąpił w meczu ligowym z Galatasaray (1:1)

Ukraina

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - do 60. minuty w meczu ligowym z Krywbasem (2:0)
Marcin Burkhardt (Metalist Charków) - poza kadrą w meczu ligowym z Obołoń Kijów (0:1)