Sevilla złapała tlen. Beniaminek w tarapatach

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/Jose Manuel Vidal / Sevilla spokojniej może patrzeć w przyszłość

Trwa 7. kolejka La Ligi. Niezwykle cenne punkty zdobyła Sevilla, która pokonała beniaminka Real Valladolid i oddaliła się od strefy spadkowej.

To dopiero początek sezonu, a drużyny już muszą walczyć o to, aby zapewnić sobie spokojniejsze kolejne tygodnie. Tak było w Sewiili, gdzie zawodzący gospodarze podejmowali beniaminka.

Real Valladolid wrócił po roku do La Ligi, ale może się okazać po raz kolejny, że Primera Division to zbyt wysokie progi. Na otwarcie wyniku kibice czekali do końca 1. połowy. Piłkę we własnej bramce umieścił zawodnik gości.

Piłkarze Realu Valladolid po przerwie ruszyli do odrabiania strat i wyrównali w 56. minucie. Wydawało się, że potyczka zakończy się remisem. Akcje Sevilli nie przynosiły efektu. Tak było to 85. minuty, kiedy Chidera Ejuke zapewnił miejscowym niezwykle cenne trzy punkty.

7. kolejka La Ligi:

Sevilla FC - Real Valladolid 2:1 (1:0) 1:0 - Torres 45' 1:1 - Perez 56' 2:1 - Ejuke 85'

Valencia CF - CA Osasuna 0:0 [b]ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Co za strzał! Gol "stadiony świata" w Argentynie