Athletic Bilbao rozpędza się

PAP/EPA / PAP/EPA/LUIS TEJIDO / Athletic Bilbao nie dał szans Celcie Vigo

Piłkarze Athletiku Bilbao po niedzielnej wygranej nad Celtą Vigo 3:1 dołączyli do ścisłej czołówki La Ligi. W meczu drużyn walczących o utrzymanie remis. W potyczce Getafe z Leganes padły dwa gole.

To może być bardzo udany sezon dla Athletiku Bilbao. Drużyna z Kraju Basków notuje efektowny początek sezony. W siedmiu grach zespół doznał tylko dwóch porażek, a trzy ostatnie potyczki wygrał.

W niedzielę Athletic podejmował Celtę Vigo, która przez moment, na początku sezonu, była liderem. W spotkaniu z Bilbao gości stać było jedynie na zdobycie gola dającego przez kilka minut remis. Ostatecznie gospodarze wygrali 3:1.

Ważny mecz dla dołu tabeli rozegrali piłkarze Getafe i beniaminka Leganes. W potyczce padły dwa gole. Kwadrans przed końcem prowadzenie uzyskali goście. Cieszyli się z niego jedynie przez siedem minut, kiedy miejscowi wyrównali wykorzystując rzut karny.

Getafe CF - CD Leganes 1:1 (0:0)
0:1 - Saenz 76'
1:1 - Mayoral (k.) 83'

Athletic Bilbao - Celta Vigo 3:1 (2:1)
1:0 - Guruzeta 4'
1:1 - Aspas (k.) 25'
2:1 - Guruzeta 39'
3:1 - Djalo 80'

Rayo Vallecano - Atletico Madryt 1:1 (1:0)