Primera Division: Osłabiony Villarreal lepszy od Getafe, cenne zwycięstwo Valencii

Czerwona kartka i w konsekwencji gra w osłabieniu przez drugą część spotkania nie przeszkodziła graczom Villarrealu w pokonaniu Getafe. W innym niedzielnym meczu 13. kolejki Primera Division, Athletic Bilbao uległ Valencii 1:2.

Mateusz Nikołajczuk

W konfrontacji Malagi z Osasuną Pampeluna długo zanosiło się na zwycięstwo gości, którzy tuż po przerwie objęli prowadzenie za sprawą Mosauda Shojaei. Punkt dla podopiecznych Antonio Tapii uratował na osiem minut przed końcem Apono.

Niespodziewanym pogromem gospodarzy zakończyło się spotkanie Espanyolu Barcelona z ekipą Racingu Santander. Po bezbramkowej pierwszej odsłonie gry, w drugiej piłkarze przyjezdnych zaaplikowali rywalom aż cztery gole, nie tracąc przy tym żadnego. Autorem dwóch trafień dla drużyny Miguel Angel Portugala był Sergio Canales. Los Pericos odnotowali drugą porażkę z rzędu w stosunku 0:4.

Sporting Gijon, który całkiem udanie radzi sobie w obecnym sezonie hiszpańskiej Primera Division, spotkał się w meczu wyjazdowym z Tenerife. Mimo bramki Diego Castro już w 4. minucie gry, Asturyjczycy nie zdołali dowieźć korzystnego rezultatu do końca, ostatecznie ulegając Chicharreros 1:2.

Na Ono Estadi miejscowy Real Mallorca gościł drużynę Realu Saragossa. Gospodarze nie pozostawili rywalom złudzeń, odnosząc pewne zwycięstwo 4:1. Dwa kolejne trafienia na swoje konto zapisał Aritz Aduriz, najlepszy strzelec Balearczyków w tegorocznych rozgrywkach.

Sporo emocji dostarczyło starcie Villarrealu z Getafe. Stan rywalizacji już w 3. minucie otworzył Pedro Leon. Niespełna kwadrans później wyrównał Joan Capdevilla. W 51. minucie czerwoną kartkę obejrzał Cani, a rzut karny na bramkę zamienił Roberto Soldado. Gdy wydawało się, że osłabionym graczom Żółtej Łodzi Podwodnej ciężko będzie osiągnąć korzystny rezultat, na listę strzelców wpisał się Santi Cazorla. Na trzy minuty przed końcem drugie trafienie w meczu zaliczył Capdevilla, zapewniając gospodarzom cenny komplet punktów.

Niedzielne zmagania w 13. kolejce zakończył pojedynek Athletic Bilbao z ekipą Valencii. Po bezbramkowej pierwszej odsłonie gry, w 58. minucie piłkę do siatki skierował Iker Muniain. Na odpowiedź Nietoperzy nie trzeba było długo czekać. Gola na 1:1 zdobył niezawodny David Villa. Osiem minut przed końcem prowadzenie gościom dał Jeremy Mathieu. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego wyśmienitej sytuacji w postaci rzutu karnego nie wykorzystał David Lopez i stało się jasne, że trzy punkty pojadą do Walencji.

Malaga - Osasuna Pampeluna 1:1 (0:0)
0:1 - Mosaud 47'
1:1 - Apono 83'

Espanyol Barcelona - Racing Santander 0:4 (0:0)
0:1 - Henrique 47'
0:2 - Canales 52'
0:3 - Tchite 68'
0:4 - Canales 72'