Pokonali Łukasza Skorupskiego dopiero w 90. minucie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Serena Campanini / Mecz Serie A: Bologna FC - Atalanta BC
PAP/EPA / Serena Campanini / Mecz Serie A: Bologna FC - Atalanta BC

W Serie A doszło do meczu uczestników Ligi Mistrzów. Bologna FC prowadziła z Atalantą BC aż do 90. minuty, ale nie utrzymała prowadzenia w rywalizacji dziesięciu na jedenastu. Skończyło się remisem 1:1, a na boisku byli Skorupski i Urbański.

W 18. minucie Łukasz Skorupski popisał się świetną interwencją i uratował Bolognę FC przed stratą gola. Polak poradził sobie w sytuacji sam na sam z Ademolą Lookmanem. Bohater finału Ligi Europy miał sporo czasu na wygranie pojedynku, ale trafił w nogę reprezentanta Polski.

W drugiej połowie na boisku było już dwóch Polaków. W przerwie Kacper Urbański wszedł za Giovanniego Fabbiana i przyniósł szczęście zespołowi ze Stadio Renato Dall'Ara. Nie minęła minuta po zmianie stron i Santiago Castro strzelił na 1:0 dla Bologni zza pola karnego po podaniu Dana Ndoye.

Bologna miała trudniejsze zadanie przy utrzymaniu prowadzenia, ponieważ w 51. minucie straciła zawodnika. Jhon Lucumi zobaczył czerwoną kartkę i przedwcześnie opuścił boisko z powodu faulu na Charlesie De Ketelaere. Od tego momentu Rossoblu musieli bronić się w dziesięciu przed atakami jedenastu zawodników z Bergamo.

Atalanta miała około 40 minut na poprawienie wyniku, a Bologna skupiła się na pilnowaniu niskiej zaliczki. Goście osiągnęli przewagę w statystykach, ale nie potrafili pokonać Łukasza Skorupskiego. W 79. minucie Polak zobaczył żółtą kartkę za opóźnianie wznowienia.

Nieszczęśliwa dla Bologni okazała się 90. minuta. Rossoblu byli już blisko zdobycia kompletu punktów, a jednak nie utrzymali przewagi do ostatniego gwizdka Antonio Rapuano. Do remisu 1:1 doprowadził zmiennik Lazar Samardzić.

Bologna FC - Atalanta BC 1:1 (0:0) 1:0 - Santiago Castro 46' 1:1 - Lazar Samardzić 90'

Bologna: Łukasz Skorupski - Stefan Posch, Jhon Lucumi, Sam Beukema, Charalampos Lykogiannis - Michael Aebischer (68' Martin Erlić), Remo Freuler, Giovanni Fabbian (46' Kacper Urbański) - Riccardo Orsolini (54' Nicolo Casale), Santiago Castro (68' Thijs Dallinga), Dan Ndoye (84' Emil Holm)

Atalanta: Marco Carnesecchi - Berat Djimsiti, Odilon Kossounou (63' Mateo Retegui), Sead Kolasinac (79' Nicolo Zaniolo) - Raoul Bellanova (63' Juan Cuadrado), Ederson, Marten De Roon, Marco Brescianini (45' Lazar Samardzić), Matteo Ruggeri (79' Mario Pasalić) - Charles De Ketelaere, Ademola Lookman

Żółte kartki: Fabbian, Skorupski (Bologna) oraz Bellanova, Kossounou, Ederson (Atalanta)

Czerwona kartka: Jhon Lucumi (Bologna) /51' - za faul/

Sędzia: Antonio Rapuano