AC Milan rozpędza się. Pozamiatał w pięć minut

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Daniel Dal Zennaro / Mecz Serie A: AC Milan - US Lecce
PAP/EPA / Daniel Dal Zennaro / Mecz Serie A: AC Milan - US Lecce

AC Milan nie pozwolił sobie na potknięcie w pierwszym pojedynku po wygranych derbach Mediolanu. Tym razem zwyciężył 3:0 z US Lecce, a wszystkie gole padły między 38. a 43. minutą meczu.

W tym artykule dowiesz się o:

Poprzedni mecz był przełomem dla AC Milanu. Z dwóch powodów. Wygrana 2:1 z Interem Mediolan w derbach nastąpiła po nieudanym rozpoczęciu sezonu, a dodatkowo po serii porażek z lokalnym wrogiem. Sukces w prestiżowym meczu musiał zostać potwierdzony w piątek w kolejnym meczu w Mediolanie przeciwko US Lecce. Krytykowany trener Paulo Fonseca miał możliwość umocnienia pozycji.

Rossoneri mogli rozkoszować się zwycięstwem w derbach, a Lecce zagrało w środku tygodnia w Pucharze Włoch. Nie było to przyjemne doświadczenie, ponieważ drużyna Filipa Marchwińskiego została pokonana 0:2 przez drugoligowe US Sassuolo. Porażka na Stadio Via del Mare dość wcześnie zdecydowała o tym, że Lecce nie odegra znaczącej roli w edycji Pucharu Włoch.

Także w piątek drużyna z południa Włoch nie pokazała się z dobrej strony. Co innego Milan, który zapewnił sobie zwycięstwo 3:0 w pierwszej połowie. Krótka, ale konkretna kanonada rozpoczęła się w 38. minucie strzałem głową Alvaro Moraty po wrzutce Theo Hernandeza.

Wszystkie gole padły w ciągu pięciu minut. Theo Hernandez w swoim stylu wparował w pole karne i huknął pod poprzeczkę po podaniu Rafaela Leao. Za ustalenie wyniku odpowiadał Christian Pulisić, który zakończył serię uderzeń Rossonerich.

Nie popisał się młody obrońca zespołu z Mediolanu - Davide Bartesaghi. Paulo Fonseca wprowadził go w 75. minucie, a w 80. minucie zmiennik był już w drodze do szatni z powodu czerwonej kartki za brutalny wślizg.

Filip Marchwiński został na ławce rezerwowych Lecce.

AC Milan - US Lecce 3:0 (3:0) 1:0 - Alvaro Morata 38' 2:0 - Theo Hernandez 41' 3:0 - Christian Pulisić 43'

Milan: Mike Maignan - Emerson Royal, Matteo Gabbia, Fikayo Tomori, Theo Hernandez (75' Davide Bartesaghi) - Youssouf Fofana (63' Yunus Musah), Tijjani Reijnders - Christian Pulisić (63' Samuel Chukwueze), Alvaro Morata (55' Ruben Loftus-Cheek), Rafael Leao - Tammy Abraham (76' Luka Jović)

Lecce: Wladimiro Falcone - Patrick Dorgu, Federico Baschirotto, Kialonda Gaspar, Antonino Gallo - Lassana Coulibaly (83' Remi Oudin), Ylber Ramadani, Balthazar Pierret (73' Hamza Rafia) - Tete Morente (59' Lameck Banda), Nikola Krstović, Ante Rebić (73' Santiago Pierotti)

Żółte kartki: Emerson (Milan) oraz Baschirotto (Lecce)

Czerwona kartka: Davide Bartesaghi (Milan) /80' - za faul/

Sędzia: Luca Zufferli