Wieczysta Kraków postrzelała kolejnemu przeciwnikowi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wieczystej Kraków
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wieczystej Kraków

Wieczysta Kraków jest najbardziej bramkostrzelnym drugoligowcem. Podopieczni Sławomira Peszki zwyciężyli tym razem 4:1 ze Skrą Częstochowa. W sobotę po komplet punktów sięgnęli również piłkarze Zagłębia Sosnowiec.

Wieczysta Kraków rozpoczęła punktowanie Skry Częstochowa strzałem Daniego Sandovala w pierwszej połowie. Przez godzinę goście pozostawali w kontakcie z zespołem Sławomira Peszki, ale ten oddalił się na dobre dzięki uderzeniom Joana Romana, Lisandro Semedo i Pawła Łysiaka. Skra uratowała już tylko honor strzałem Maksymiliana Stangreta z rzutu karnego na 1:4. Wieczysta zdobyła komplet punktów, została najbardziej bramkostrzelnym drugoligowcem i naciska na zespoły zajmujące miejsca premiowane awansem do Betclic I ligi.

Chojniczanka zgubiła punkty w meczu na własnym stadionie ze Świtem Szczecin. Gospodarze z trudem zdobyli prowadzenie w 69. minucie, ale nacieszyli się nim przez niespełna kwadrans. Beniaminek zdołał doprowadzić do remisu 1:1 uderzeniem Szymona Kapelusza, który wykonał dobitkę strzału Krzysztofa Ropskiego. Zespół Tomasza Kafarskiego częściowo odkuł się po ostatnich porażkach w lidze i w Pucharze Polski.

W Sosnowcu spotkali się drugoligowcy z województwa śląskiego. Zagłębie zapewniło sobie komplet punktów po niespełna godzinie. W 60. minucie Bartosz Snopczyński oddał strzał na 1:0 do bramki doświadczonego Grzegorza Drazika. Zagłębie przesunęło się dzięki kompletowi punktów w pobliże strefy barażowej.

11. kolejka Betclic II ligi:

Wieczysta Kraków - Skra Częstochowa 4:1 (1:0) 1:0 - Dani Sandoval 23' 2:0 - Joan Roman 61' 3:0 - Lisandro Semedo 80' 4:0 - Paweł Łysiak 88' 4:1 - Maksymilian Stangret (k.) 90'

Chojniczanka - Świt Szczecin 1:1 (0:0) 1:0 - Valerijs Sabala (k.) 69' 1:1 - Szymon Kapelusz 80'

Zagłębie Sosnowiec - GKS Jastrzębie 1:0 (0:0) 1:0 - Bartosz Snopczyński 60'