Cios w końcówce derbów w Betclic I lidze

WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Znicz Pruszków

Bramka z rzutu karnego w końcówce meczu zapewniła Zniczowi Pruszków zwycięstwo 1:0 z Pogonią Siedlce. W innym sobotnim spotkaniu Górnik Łęczna zremisował 1:1 z Wartą Poznań.

Do spotkania pierwszoligowców z województwa mazowieckiego doszło w Pruszkowie. Znicz rozgrywa drugi sezon z rzędu na zapleczu PKO Ekstraklasy, a Pogoń Siedlce jest beniaminkiem.

Gospodarze mieli więcej sytuacji podbramkowych, ale byli do czasu nieskuteczni. W pierwszej połowie Daniel Stanclik strzelił w poprzeczkę. Już po przerwie dobrej okazji na gola nie wykorzystał między innymi Oskar Koprowski. Bramka na 1:0 dla Znicza padła w 88. minucie. Daniel Stanclik zapewnił wygraną z regionalnym przeciwnikiem uderzeniem z rzutu karnego.

W drugim, sobotnim meczu Górnik Łęczna spotkał się z Wartą Poznań. Pierwsza połowa nie była atrakcyjna, a w niej nie było ani gola, ani nawet żółtej kartki. Od czasu do czasu robiło się ciekawie, ale na zdobycie prowadzenia przez Wartę nie pozwolił Branislav Pindroch, a uderzenie Przemysława Banaszaka po przeciwnej stronie boiska zakończyło się trafieniem w poprzeczkę.

Pierwsza bramka w meczu padła w 56. minucie i cieszyli się z niej piłkarze z Poznania. Warta przeprowadziła atak zakończony strzałem Macieja Firleja. Branislav Pindroch tym razem nie zdążył z zatrzymaniem piłki i Górnik musiał zebrać się do odrabiania strat do Zielonych.

Nie po raz pierwszy w rundzie jesiennej Górnik musiał odrabiać stratę do przeciwnika i znalazł w końcówce meczu energię oraz sposób na skuteczne zaatakowanie. Najskuteczniejszy w tym sezonie, spośród podopiecznych Pavola Stano, Damian Warchoł pozbawił czystego konta Jędrzeja Grobelnego. W 82. minucie zrobiło się 1:1 i takim wynikiem zakończył się mecz.