Ulga w klubie Pawła Dawidowicza. W przełamaniu pomógł przeciwnik

PAP/EPA / Cesare Abbate / Mecz Serie A: Hellas Werona - Venezia CF

Hellas Werona zwyciężył po serii trzech porażek. Bez zawieszonego Pawła Dawidowicza pokonał 2:1 Venezię CF. Decydująca bramka była samobójczą bramkarza Jessego Joronena.

W tym artykule dowiesz się o:

Obrona Hellasu Werona, która musiała radzić sobie bez Pawła Dawidowicza, skapitulowała już w 3. minucie. Wczesne zdobywanie bramek jest ostatnio modne w calcio i także Venezia FC nie potrzebowała dużo czasu do pokonania Lorenzo Montipo. Gaetano Oristanio zachował się dobrze po dośrodkowaniu Hansa Nicolussiego Cavigli z rzutu rożnego.

Gospodarze ruszyli do ataku. W 5. minucie była od razu szansa na doprowadzenie do remisu, jednak Darko Lazović spudłował strzałem głową. Niewiele później Hellas postawił na swoim i zdobył gola na 1:1. Casper Tengstedt uderzył z powietrza po podaniu Daniela Mosquery. Kompromisowy wynik utrzymał się do przerwy, chociaż Ridgeciano Haps miał dobrą okazję na odzyskanie zaliczki dla Venezii.

Rozpoczął się czas przestoju w meczu na Stadio Marcantonio Bentegodi. W 68. minucie zapachniało golem Ondreja Dudy, ale były pomocnik Legii Warszawa nie zdołał pokonać czujnego Jessego Joronena. Fin rzucił się i odbił piłkę zmierzającą w narożnik bramki.

Cierpliwi kibice Hellasu zostali nagrodzeni golem na 2:1 w 81. minucie. Wtedy nastąpiło rozstrzygnięcie meczu. Zmiennik Grigoris Kastanos oddał strzał z ostrego kąta po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Po lądowaniu piłki w siatce celebrował właśnie Grek, ale trafienie zostało zapisane jako samobójcze Jessemu Jeronenowi. Bramkarz interweniował pechowo i wpakował sobie futbolówkę pod poprzeczkę.

Hellas Werona - Venezia FC 2:1 (1:1)
0:1 - Gaetano Oristanio 3'
1:1 - Casper Tengstedt 9'
2:1 - Jesse Joronen (sam.) 81'

Hellas: Lorenzo Montipo - Jackson Tchatchoua, Giangiacomo Magnani, Daniele Ghilardi (89' Yllan Okou), Domagoj Bradarić - Dailon Rocha Livramento (79' Amin Sarr), Reda Belahyane, Ondrej Duda (79' Daniel Silva), Darko Lazović - Daniel Mosquera (65' Grigoris Kastanos), Casper Tengstedt (89' Diego Coppola)

Venezia: Jesse Joronen - Jay Idzes, Michael Svoboda, Marin Sverko (85' Antonio Raimondo) - Antonio Candela, Issa Doumbia (61' Mikael Egill Ellertsson), Hans Nicolussi Caviglia, Gianluca Busio, Ridgeciano Haps (61' Francesco Zampano) - Gaetano Oristanio (73' John Yeboah), Joel Pohjanpalo (73' Christian Gytkaer)

Żółte kartki: Bradarić, Ghilardi, Duda, Magnani (Hellas)

Sędzia: Marco Guida