Chłopiec od podawania piłek został bohaterem meczu. Tylko zobacz, co zrobił

Twitter / beinsports_FR / Na zdjęciu: chłopiec Goncalo był bohaterem meczu Porto - Braga

Mecz FC Porto - SC Braga był wydarzeniem niedzielnego wieczoru w ramach 8. kolejki portugalskiej ekstraklasy. Po jego zakończeniu wybrano najlepszego zawodnika. Statuetkę otrzymał jednak chłopiec o imieniu Goncalo.

W tym artykule dowiesz się o:

To spotkanie zapowiadało się interesująco, ponieważ zmierzyły się zespoły z górnej części ligowej tabeli. Do przerwy FC Porto prowadziło 1:0 po golu z rzutu karnego Galeno. Bramkę wyrównującą strzelił dla Bragi w 55. minucie Roger Fernandes.

Minęło pięć minut, a gospodarze znów wyszli na prowadzenie. Po wyrzucie piłki z autu Nico idealnie obsłużył Pepe, który pokonał Matheusa. Goście myśleli początkowo, że była pozycja spalona, lecz sędzia liniowy nie podniósł chorągiewki.

Porto zwyciężyło ostatecznie 2:1, a najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Nico. 22-letni pomocnik nie zgodził się jednak z tą decyzją i przyznał statuetkę komuś innemu.

Nagroda trafiła do rąk chłopca o imieniu Goncalo. Czym sobie zasłużył na to wyróżnienie? Ten młody człowiek podawał w niedzielny wieczór piłki na murawie. Przy drugim golu dla Porto zareagował błyskawicznie i zaraz po zasygnalizowaniu autu przez sędziego idealnie obsłużył zawodnika gospodarzy (zobacz wideo poniżej).

Piłkarze Porto postanowili podziękować chłopcom od podawania piłek za ich niedzielną pracę. - Poszliśmy mu pogratulować - powiedział Nico przed kamerą Sport TV. Pomocnik stwierdził, że po części oba gole to zasługa świetnej pracy dzieci.

- To niezapomniany moment, ale chcę otrzymać tę nagrodę jako zawodnik - powiedział uradowany Goncalo po zakończeniu spotkania. Widać, że jest on wielkim fanem "Smoków" i marzy się mu piłkarska kariera.

Dzieci od podawania piłek doskonale zdają sobie sprawę ze swojej roli. Czasem są też instruowane, aby wraz z przebiegiem meczu odpowiednio reagować na boiskowe wydarzenia. Gdy drużyna gospodarzy jest w potrzebie, potrafią szybko podać piłkę, aby gra mogła być kontynuowana.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty