Cztery gole w meczu Polski z Niemcami U-20

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jordan Majchrzak

Reprezentacja Polski U-20 wcześnie znalazła sposób na strzelenie gola Niemcom. Naszym zachodnim sąsiadom pozostało dużo czasu na poprawienie wyniku i wykorzystali go. Polska poniosła porażkę 1:3 w Elite League.

Polacy spotykają się z rówieśnikami z Niemiec regularnie od 2011 roku. W przeszłości towarzyskie rozgrywki były nazywane Turniejem Czterech Narodów aż rozrosły się do Elite League z udziałem ośmiu drużyn. Biało-Czerwoni zwyciężali z zachodnimi sąsiadami sześć razy w 20 spotkaniach. Nie zrobili tego w ani jednym z ostatnich czterech.

W Ahlen Polacy grali o pierwsze punkty w edycji Elite League. Za zespołem Miłosza Stępińskiego była wrześniowa porażka 1:2 w Portugalii. Z kolei Niemcy zdążyli już na poprzednim zgrupowaniu pokonać Rumunię oraz Włochy.

Polska rozpoczęła mecz mocnym uderzeniem. Była 3. minuta i goście przekuli rzut wolny w gola na 1:0. Głębokie dośrodkowanie zostało jeszcze strącone przez Aleksandra Buksę do Antoniego Młynarczyka, a ten wyprzedził obrońcę i zdobył prowadzenie strzałem z bliska.

Inna sprawa, że Polska ledwo co zdobyła prowadzenie, a niebawem je straciła. W 11. minucie płaskie dośrodkowanie ominęło Tommaso Guercio, a Nelson Weiper wpakował piłkę z bliska do bramki pomimo interwencji Bartłomieja Smolarczyka. Drużyny wymieniły się ciosami, po czym zrobiło się 1:1.

Przed przerwą padła jeszcze jedna bramka na 2:1 dla Niemców, którym tym samym wystarczyła jedna połowa na odwrócenie wyniku. W 41. minucie Nelson Weiper skorzystał z kolejnego dośrodkowania i główkował do bramki Macieja Kikolskiego. Wcześniej gospodarze sprytnie wymienili podania i zgubili obrońców z Polski.

Już w drugiej połowie Niemcy dołożyli trzeciego gola, którego zdobył Ilyas Ansah i ich sytuacja zrobiła się komfortowa. Wynik 3:1 utrzymał się do końca, co oznaczało drugą porażkę Polski w rozgrywkach.

Następnym przeciwnikiem Polski będzie Turcja, a mecz rozpocznie się we wtorek o godzinie 14. Niemcy w październiku spotkają się jeszcze towarzysko z Ghaną.

Niemcy - Polska 3:1 (2:1)
0:1 - Antoni Młynarczyk 3'
1:1 - Nelson Weiper 11'
2:1 - Nelson Weiper 41'
3:1 - Ilyas Ansah 53'

Polska: Maciej Kikolski - Marcel Krajewski (60' Marcel Predenkiewicz), Wiktor Matyjewicz (46' Jan Ziółkowski), Bartłomiej Smolarczyk (70' Marcin Kaczor), Igor Drapiński (70' Jakub Okusami), Tommaso Guercio (46' Filip Luberecki), Jordan Majchrzak (60' Dawid Drachal), Mateusz Kowalczyk (60' Karol Łysiak), Dariusz Stalmach (60' Oliwier Wojciechowski), Antoni Młynarczyk (46' Wiktor Nowak), Aleksander Buksa (60' Jan Żuberek)

Żółte kartki: Kade, Baum (Niemcy) oraz Stalmach, Wojciechowski (Polska)

Sędzia: Nico Fuchs (Niemcy)