Serie A powraca. Kluby Polaków w wydarzeniu kolejki

Twitter / AS Roma / Na zdjęciu: Nicola Zalewski

Pojedynek pucharowiczów AS Romy i Interu Mediolan zapowiada się najlepiej w kolejce ligi włoskiej po przerwie reprezentacyjnej. Lider SSC Napoli wybierze się na mecz z Empoli FC, które jak dotąd poniosło tylko jedną porażkę w sezonie.

Inter Mediolan przyjedzie do Rzymu z Simone Inzaghim, który był w przeszłości napastnikiem i trenerem miejscowego Lazio. Konfrontacje z Giallorossimi zawsze będą osobistymi derbami dla Inzaghiego. Od czerwca 2021 roku, kiedy to "Simo" zaczął odpowiadać za wyniki Interu, jego drużyna wygrała sześć razy w siedmiu pojedynkach z rzymianami.

Mistrz Włoch zagra o trzecie z rzędu zwycięstwo w Serie A po wygranych 3:2 z Udinese Calcio i Torino FC. Inter spędził październikową przerwę reprezentacyjną na pozycji wicelidera, mając o cztery punkty więcej niż dziewiąta w tabeli AS Roma. W Rzymie zdążył już w tym sezonie zmienić się trener, a Ivan Jurić zastąpił w tej roli Daniele De Rossiego.

W kadrach obu zespołów są reprezentanci Polski i to tacy, których selekcjoner Michał Probierz nie pomija przy wybieraniu podstawowego składu. Trochę inaczej wygląda sytuacja w Serie A. Nicola Zalewski jeszcze nie znalazł się w jedenastce Ivana Juricia na mecz ligowy. Tak samo jak Piotr Zieliński, który na razie nie rozpoczął u Simone Inzaghiego żadnego spotkania w Serie A. Na dodatek Zieliński powrócił z urazem ze zgrupowania reprezentacji.

Obu zespołom nie będzie brakować wyzwań przed listopadową przerwą reprezentacyjną. AS Roma w przyszłym tygodniu podejmie Dynamo Kijów w Lidze Europy, a Inter odwiedzi Young Boys Berno w Lidze Mistrzów. Na razie skupiają się na niedzielnym, głównym wydarzeniu kolejki.

Seria potrwa od soboty do poniedziałku. Już na początek spotkanie zespołów, które zawiodły na początku sezonu. Genoa CFC podejmie Bolognę FC. Zespół z Genui wylądował w strefie spadkowej w lidze i poniósł porażkę z Sampdorią w Pucharze Włoch. Z kolei Bologna wygrała raz w siedmiu kolejkach, co nawet trudno porównywać z bilansem w poprzednim sezonie. Klub Łukasza Skorupskiego i Kacpra Urbańskiego zagra z Genoą przed wylotem na mecz Ligi Mistrzów przeciwko Aston Villi.

W ostatnim, sobotnim meczu Juventus FC podejmie Lazio. Bianconeri czują się dobrze w starciach u siebie z rzymianami. Przed sezonem w obu klubach doszło jednak do rewolucji, więc rozpoczynają nowy rozdział. Jako że Juventus zajmuje trzecie miejsce w tabeli, a Lazio czwarte, to zderzenie w Turynie może być całkiem interesujące.

Podobnie jak niedzielne starcie Empoli FC z SSC Napoli. Drużyna Antonio Conte ponownie będzie bronić pozycji lidera i będzie faworytem, jednak powinna mieć się na baczności. Empoli przegrało od początku sezonu raz i trzyma się w górnej połowie stawki. We wcześniejszych sezonach zespół z Toskanii był niewygodnym przeciwnikiem dla Napoli. Na przykład w poprzednim sezonie klub ze Stadio Diego Armando Maradona dwukrotnie przegrał z Empoli.