Nicola Zalewski powrócił do Serie A. Drużyna rozczarowała

Twitter / AS Roma / Na zdjęciu: Nicola Zalewski

Przez ponad miesiąc Nicola Zalewski nie pokazywał się we włoskiej elicie. W niedzielę trener Ivan Jurić wpuścił Polaka na boisko w meczu z AC Monzą. Konfrontacja zakończyła się rozczarowującym dla rzymian remisem 1:1.

AC Monza jest najmłodszym stażem klubem w lidze włoskiej. Debiutowała w Serie A najpóźniej spośród obecnych w niej drużyn. Trzeci z rzędu sezon w elicie zapowiada się na trudny dla zespołu z Lombardii. Znalazł się na ostatnim miejscu w tabeli po trzech remisach i trzech porażkach w sześciu kolejkach. Już tylko Monza nie zwyciężyła od początku sezonu w Serie A.

Po stronie gospodarzy nie brakowało chęci do przełamania, ale okoliczności nie wyglądały na sprzyjające. Do Monzy przyjechała AS Roma, która nabrała rozpędu pod wodzą Ivana Juricia. Inna sprawa, że w czwartek Giallorossi nie popisali się w meczu Ligi Europy i przegrali 0:1 z IF Elfsborgiem. Takimi wynikami nie przybliżają się do awansu do najlepszej szesnastki.

We wcześniejszych sezonach AS Roma była niepokonana przez Monzę. Bilans rzymian to trzy zwycięstwa i jeden remis. W marcu tego roku AS Roma podbiła Stadio Brianteo i na dodatek zrobiła to efektownie, ponieważ mecz zakończył się wysokim wynikiem 4:1. I tym razem rzymianie byli faworytami.

W 15. minucie AS Roma miała szansę na zdobycie prowadzenia, ale strzał rozpędzonego ostatnio Artema Dowbyka nie trafił do bramki zaskoczonego Semuela Pizzignacco. Ukrainiec poprawił się w 61. minucie i zdobył prowadzenie 1:0 dla faworyta. Niewiele później na boisko wszedł Dany Mota i w 70. minucie ustalił wynik na 1:1.

Do Serie A powrócił Nicola Zalewski. W meczu poprzedzającym przerwę reprezentacyjną zagrał od 20. minuty. W niej Polak zastąpił kontuzjowanego Stephana El Shaarawego i grał aktywnie, tworząc sytuacje podbramkowe. Nicola Zalewski pokazał się we włoskiej elicie po raz pierwszy od 1 września. Później przez krótki czas, jeszcze przed zmianą trenera z Daniele De Rossiego na Ivana Juricia, był zawieszony z powodu zachowania w końcówce okna transferowego.

Po przerwie reprezentacyjnej AC Monza zagra z Hellasem Werona na Stadio Marcantonio Bentegodi. Teoretycznie trudniejsze zadanie czeka na rzymian, ponieważ podejmą Inter Mediolan w pojedynku pucharowiczów.

AC Monza - AS Roma 1:1 (0:0)
0:1 - Artem Dowbyk 61'
1:1 - Dany Mota 70'

Monza: Semuel Pizzignacco - Armando Izzo, Pablo Mari, Andrea Carboni - Pedro Pereira (73' Danilo D'Ambrosio), Warren Bondo, Alessandro Bianco (63' Dany Mota), Georgio Kyriakopoulos - Matteo Pessina, Daniel Maldini (88' Gianluca Caprari) - Milan Djurić

Roma: Mile Svilar - Gianluca Mancini, Evan Ndicka, Angelino (71' Mario Hermoso) - Zeki Celik (86' Tommaso Baldanzi), Manu Kone, Bryan Cristante, Stephan El Shaarawy (20' Nicola Zalewski) - Matias Soule (71' Niccolo Pisilli), Lorenzo Pellegrini (86' Eldor Szomurodow) - Artem Dowbyk

Żółte kartki: Djurić, D'Ambrosio (Można) oraz Soule (Roma)

Sędzia: Federico La Penna