Mocny finisz Interu Mediolan. Spotkanie Polaków w Lidze Mistrzów

PAP/EPA / Alessandro Della Valle / Mecz Ligi Mistrzów: Young Boys Berno - Inter Mediolan

Bramka w doliczonym czasie dała Interowi Mediolan zwycięstwo 1:0 z Young Boys Berno w Lidze Mistrzów. Na boisku spotkali się, chociaż tylko przez 16 minut Piotr Zieliński z Łukaszem Łakomym.

Inter Mediolan przystąpił jako faworyt do meczu Ligi Mistrzów przeciwko Young Boys Berno. Nerazzurri punktowali w obu wcześniejszych spotkaniach - zremisowali 0:0 z Manchesterem City i rozbili 4:0 Crveną zvezdę. Z kolei Young Boys mają problem z wynikami od początku sezonu nie tylko w europejskim pucharze, ale również w lidze szwajcarskiej.

Inter wyszedł na mecz bez Lautaro Martineza i Marcusa Thurama. W środku pola zamiast kontuzjowanego Hakana Calhanoglu zagrał Davide Frattesi, a nie Piotr Zieliński. Polak po raz pierwszy nie rozpoczął meczu Ligi Mistrzów w podstawowym składzie Interu. Powrócił jednak do kadry po wyleczeniu urazu, którego nabawił się na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Czekał na swoją szansę, którą dostał po około godzinie.

Nie oznacza to, że od początku meczu nie można było zobaczyć na boisku Polaka. Trener Young Boys postawił na Łukasza Łakomego, który w środku pola grał wspólnie z Filipem Ugriniciem. W 25. minucie Łukasz Łakomy miał szansę na strzelenie gola Interowi i nie pozwolił na to dopiero Yann Sommer.

W 31. minucie była największa szansa na gola Interu w pierwszej połowie. Piłka dotarła do Mehdiego Taremiego, który chciał przymierzyć do bramki gospodarzy. Nie pozwolił na to David Von Ballmoos, który popisał się między słupkami.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem. Na początku Inter prowadził grę, ale gospodarze nabrali pewności siebie i rywalizacja wyrównała się. Po obu stronach stadionu w Bernie była podobna, chociaż niewielka liczba sytuacji podbramkowych.

W 48. minucie Inter nie wykorzystał do zdobycia prowadzenia rzutu karnego. Jaouen Hadjam popełnił faul na Denzelu Dumfriesie. Za wykonanie jedenastki zabrał się Marko Arnautović, ale doświadczonemu napastnikowi zabrakło skuteczności.

W 61. minucie Marko Arnautović zszedł z boiska, a jego zmiennikiem był Lautaro Martinez. Na boisko wszedł również Piotr Zieliński za Henricha Mchitarjana. Trener Simone Inzaghi szukał sposobu na zdobycie gola na ławce rezerwowych. Z kolei w 77. minucie z boiska zszedł Łukasz Łakomy, którego zmiennikiem był Meschack Elia.

Bramka na 1:0 padła już w doliczonym czasie po licznych zmianach. Z roszadą trafił Simone Inzaghi, ponieważ do bramki Young Boys trafił rzutem na taśmę Marcus Thuram. Francuz wszedł na boisko za Mehdiego Taremiego i właśnie on rozstrzygnął pojedynek w 93. minucie. Marcus Thuram strzelił z bliska do siatki po akcji przeprowadzonej przez Lautaro Martineza i Federico Dimarco.

Young Boys Berno - Inter Mediolan 0:1 (0:0)
0:1 - Marcus Thuram 90'

W 48. minucie Marko Arnautović (Inter) nie wykorzystał rzutu karnego. David Von Ballmoos obronił.

Young Boys: David Von Ballmoos - Lewin Blum (86' Zachary Athekame), Sandro Lauper, Loris Benito, Jaouen Hadjam - Łukasz Łakomy (77' Meschack Elia), Filip Ugrinić - Alan Virginius (59' Ebrima Colley), Kastriot Imeri (59' Darian Males), Joel Monteiro - Silvere Ganvoula (86' Cedric Itten)

Inter: Yann Sommer - Benjamin Pavard (77' Alessandro Bastoni), Stefan de Vrij, Yann Aurel Bisseck - Denzel Dumfies, Davide Frattesi, Nicolo Barella, Henrich Mchitarjan (61'  Piotr Zieliński), Carlos Augusto (54' Federico Dimarco) - Mehdi Taremi (76' Marcus Thuram), Marko Arnautović (61' Lautaro Martinez)

Żółte kartki: Hadjam, Monteiro, Imeri, Males (Young Boys) oraz Dumfries (Inter)

Sędzia: Michael Oliver