Atalanta i Bayer 04 Leverkusen zatrzymani w Lidze Mistrzów

PAP/EPA / Michele Maraviglia / Mecz Ligi Mistrzów: Atalanta BC - Celtic FC

Tegoroczni finaliści Ligi Europy zagrali w środę w Lidze Mistrzów. Atalanta BC zremisowała bezbramkowo z Celtikiem, a Bayer 04 Leverkusen 1:1 ze Stade Brestois 29.

Atalanta BC grała w Bergamo o drugie zwycięstwo w sezonie Ligi Mistrzów. Piłkarze Gian Piero Gasperiniego wygrali w poprzedniej kolejce 3:0 z Szachtarem Donieck po tym jak na inaugurację zremisowali 0:0 z Arsenalem FC. Do Włoch przylecieli piłkarze Celtiku FC, którzy zdecydowali mieli co poprawiać po klęsce 1:7 w poprzednim meczu Ligi Mistrzów przeciwko Borussii Dortmund.

Pierwsza połowa na zero, choć nie brakowało w niej szans na gola Atalanty. Dwie z nich miał Mario Pasalić, który grał nieskutecznie. Tak samo jak Davide Zappacosta, który również nie znalazł sposobu na pokonanie doświadczonego Kaspera Schmeichela.

Po zmianie stron była podobna historia, ponieważ Atalanta napierała bez skutku. Davide Zappacosta oddał kolejne uderzenie zza pola karnego, ale nie przymierzył przy bliższym narożniku w bramce Celtiku. Kasper Schmeichel przypilnował czystego konta do ostatniego gwizdka, a Atalanta zremisowała 0:0 po raz drugi w rozgrywkach.

Maik Nawrocki był na ławce rezerwowych zespołu z Glasgow.

Piłkarze Bayeru 04 Leverkusen wybrali się w krótką podróż do Francji. O trzecie zwycięstwo w Lidze Mistrzów zagrali z Stade Brestois, który w poprzedniej kolejce zdemolował Red Bulla Salzburg. Pokazał, że po awansie do europejskiej elity chce odegrać w niej znaczącą rolę.

Bayer strzelił gola na 1:0 w 24. minucie, a Florian Wirtz skorzystał z dogrania Jonasa Hofmanna. Mistrz Niemiec nacieszył się prowadzeniem 1:0 przez tylko kwadrans, po którym gospodarze wyrównali na 1:1 uderzeniem Pierre'a Leesa-Melou. Na tym strzelanie skończyło się, a Bayer zgubił pierwsze punkty w rozgrywkach.