Siedem goli w meczu Ligi Europy. Nowy klub na czele tabeli

PAP/EPA / Erdem Sahin / Mecz Ligi Europy: Galatasaray SK - IF Elfsborg

Na pierwszym miejscu w Lidze Europy znalazł się przynajmniej do czwartku Galatasaray Stambuł. To efekt zwycięstwa 4:3 z Elfsborg IF. Po kolejny komplet punktów sięgnął w środę również FK Bodo/Glimt.

Po przerwie reprezentacyjnej powróciła Ligi Europy. W środę zostały rozegrane dwa mecze w Stambule i w Bradze. Do Turcji polecieli piłkarze IF Elfsborg, którzy w poprzedniej kolejce zwyciężyli z AS Romą i mieli ochotę na sprawienie niespodzianki również w pojedynku z Galatasarayem. Drużyna Okana Buruka miała cztery punkty i mogła chociaż na jeden dzień znaleźć się na pierwszym miejscu w tabeli.

W Stambule padło siedem goli, a Galatasaray zwyciężył 4:3. Po pierwszej połowie prowadził 3:0, co zapowiadało spokojną wygraną. Jednego z goli strzelił gościom Mauro Icardi. Zespół ze Szwecji nie złożył broni i dwukrotnie łapał kontakt z Galatasarayem, ale wyrównać ostatecznie nie potrafił.

SC Braga zagrała na własnym stadionie. Do Portugalii polecieli piłkarze FK Bodo/Glimt, czyli niedobrzy znajomi Jagiellonii Białystok z tegorocznych eliminacji Ligi Mistrzów. We wcześniejszych dwóch kolejkach norweski zespół był niepokonany i zdobył cztery punkty.

I także w środę FK Bodo/Glimt zwyciężył, a wszystkie gole w wygranym 2:1 meczu padły w drugiej połowie. Na pierwsze trafienie Braga odpowiedziała, ale skoro druga bramka była w doliczonym czasie, to na ripostę zabrakło czasu. Bohaterem w dodatkowych minutach był Villads Nielsen.