Everton grał do końca. Obustronny niedosyt na Goodison Park

Getty Images / Matt McNulty / Na zdjęciu: Everton przegrał na własnym boisku z Fulham

W ostatnim sobotnim meczu 9. kolejki Premier League Everton zremisował na własnym boisku z Fulham 1:1. Na gola Alexa Iwobi odpowiedział Beto w jednej z ostatnich akcji.

W tym artykule dowiesz się o:

Dla Evertonu był to kolejny mecz z cyklu "o życie". Nie dość, że drużyna jest tuż nad strefą spadkową, to jeszcze na jej stadion przyjechał rywal będący zaledwie trzy punkty z przodu.

I z perspektywy 90 minut wydawało się, że wygrana Fulham będzie zasłużona. Ekipa z Londynu sprawiała lepsze wrażenie, miała przewagę niemalże w każdej statystyce. Ciężko byłoby kwestionować ten wynik.

Goście odliczali już sekundy do końcowego gwizdka, Alex Iwobi był kreowany na bohatera (a mówimy o byłym zawodniku Evertonu, który dla tego zespołu rozegrał 140 spotkań), jednak futbol po raz kolejny pokazał, że trzeba grać do końca.

I Everton grał do końca. W czwartej minucie doliczonego czasu Ashley Young trafił w głowę Beto i zawodnik wprowadzony na boisko z ławki trafił do siatki, zapewniając swojej drużynie ważny punkt.

Everton - Fulham FC 1:1 (0:0)
0:1 Alex Iwobi 61'
1:1 Beto 90+4'