Bednarek (nie) krył Haalanda. Skromne zwycięstwo Manchesteru City

Getty Images / Alex Livesey - Danehouse / Na zdjęciu: Jan Bednarek krył Erlinga Haalanda

Manchester City pokonał Southampton 1:0 w meczu 9. kolejki Premier League, a swojego 11. gola w lidze strzelił Erling Haaland. Jan Bednarek nie utrudnił mu w tym zadania.

To było tyleż zabawne, co jednak smutne - Jan Bednarek był blisko Erlinga Haalanda, trzymał go, łapał, próbował jakiegoś zapaśniczego chwytu, ale Norweg nic sobie z tego nie robił i zdobył bramkę z pięciu metrów po dośrodkowaniu Matheusa Nunesa.

Mistrzowie Anglii bardzo szybko napoczęli beniaminka. Mieli przewagę, stwarzali kolejne sytuacje, choć brakowało drugiego gola. I to mogło się zemścić w doliczonym czasie do pierwszej połowy, jednak wyborną szansę zmarnował Cameron Archer i strzelił tylko w poprzeczkę. To była jedna z bardzo niewielu szans Southampton w całym spotkaniu.

Podopieczni Pepa Guardioli byli tego dnia dość wyrozumiali i nie potrafili dobić przeciwnika. Koniec końców odnieśli skromne zwycięstwo, ale przecież jest ono premiowane trzema punktami, jak każde inne.

Pozostali Polacy? Jakub Moder - co nie jest zaskoczeniem - przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych Brighton w rywalizacji z Wolverhampton Wanderers (2:2). Matty Cash zagrał od 1. minuty w spotkaniu Aston Villa - Bournemouth (1:1).

Manchester City - Southampton FC 1:0 (1:0)
1:0 Erling Haaland 5'