Niezwykła dramaturgia w derbach północy. Frankowski zmieniony w przerwie

Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: Jonathan David strzelił pierwszego gola przeciwko RC Lens

Drużyna RC Lens miała przewagę, sprawiała lepsze wrażenie, ale to Lille cieszy się z trzech punktów w derbach północy. Goście wygrali 2:0 na Stade Bollaert-Delelis po dwóch golach strzelonych w doliczonym czasie.

Piłka nożna bywa niesprawiedliwa i w sobotę po raz kolejny się o tym przekonaliśmy. Wydawało się, że lada moment RC Lens zdobędzie bramkę i zgarnie komplet punktów w derbowym meczu z Lille OSC. Gospodarze nie potrafili jednak wykorzystać żadnej z wielu szans i ostatecznie kończą spotkanie z pustymi rękami.

Najważniejsze rzeczy wydarzyły się w końcówce. W szóstej minucie doliczonego czasu sędzia Benoit Bastien podyktował rzut karny dla Lille za zagranie piłki ręką. Arbiter spędził przy monitorze dłuższą chwilę, żeby być w stu proc. pewnym co do swojej decyzji.

Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Jonathan David i pewnym strzałem pokonał Brice Sambę.

Później gospodarze już całkowicie się otworzyli, zaryzykowali i w jedenastej doliczonej minucie nadziali się na kontratak. Mohamed Bayo biegł na bramkę z własnej połowy i strzelił drugiego gola.

To pierwsza przegrana RC Lens w tym sezonie.

Przemysław Frankowski rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie, ale na drugą połowę już nie wyszedł.

RC Lens - Lille OSC 0:2 (0:0)
0:1 Jonathan David (k.) 90+8'
0:2 Mohamed Bayo 90+11'