Sędziego aż mogła rozboleć ręka. Kylian Mbappe pobił nieoczywisty rekord La Ligi

Twitter / Screen / Canal+Sport / Na zdjęciu: Gol Kyliana Mbappe w pierwszej połowie nie został uznany

Najważniejszą statystyką w I połowie meczu Real Madryt - FC Barcelona nie były strzelone gole, oddane strzały, a... spalone. Wysoko ustawiona defensywa gości frustrowała kibiców na Santiago Bernabeu.

W tym artykule dowiesz się o:

Osiem razy podnosił chorągiewkę w górę sędzia asystent po podaniach piłkarzy Realu Madryt. FC Barcelona pod wodzą Hansiego Flicka charakteryzuje się tym, że ma wysoko ustawioną linię defensywy i nie inaczej było na Santiago Bernabeu.

Sporo akcji "Królewskich" było przerywanych z uwagi na zbyt późne podanie i nieupilnowanie linii spalonego.

Osiem spalonych po stronie Realu i zaledwie jeden u przeciwnika.

Gospodarze niejednokrotnie wychodzili spod pressingu i przedostawali się na połowę Barcelony, natomiast w najważniejszym momencie rozlegał się gwizdek arbitra.

W końcu jednak wydawało się, że defensywa Barcy popełniła błąd. W 30. minucie Lucas Vazquez podał prostopadle do Kyliana Mbappe, a ten przelobował Inakiego Penę. 1:0 dla Realu? Otóż radość kibiców okazała się przedwczesna, bo Francuz po raz kolejny został złapany na spalonym.

Co ciekawe, aż sześć spalonych z ośmiu było "autorstwa" wspomnianego już Mbappe. Tym samym w 45 minut wyrównał on rekord La Ligi, który od 2023 roku należał do Cyle Larina.

Po przerwie Królewscy spalili akcję cztery razy, co w połączeniu z pierwszą połową daje łącznie 12 spalonych. Sam Mbappe został złapany w "pułapkę" ośmiokrotnie.