Popis Lewandowskiego. Tak zareagował Kulesza

Getty Images / Mateusz Slodkowski / Na zdjęciu: Robert Lewandowski i Cezary Kulesza

W 11. kolejce La Ligi FC Barcelona pokonała na wyjeździe Real Madryt 4:0, a połowę bramek w ciągu dwóch minut zdobył Robert Lewandowski. Po jego występie w mediach społecznościowych zwrócił się do niego prezes PZPN Cezary Kulesza.

W sobotę, 26 października na Santiago Bernabeu miał miejsce popis FC Barcelony, a także Roberta Lewandowskiego. Lider La Ligi w 11. kolejce rozbił mistrza Hiszpanii Real Madryt 4:0, a Polak skompletował dublet.

Nasz napastnik ma jednak czego żałować, bo nie wykorzystał kilku dogodnych okazji, by skompletować hat-tricka. W jednej z nich nie trafił do pustej bramki, bo jego strzał odbił się od słupka (więcej TUTAJ).

Jednak biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, był to piąty mecz z rzędu, w którym "Lewy" zanotował trafienie. W dodatku w tym czasie zdobył aż 10 goli, co tylko pokazuje, że jest w naprawdę wybitnej formie.

O znakomitym występie Lewandowskiego, który w El Clasico trafił dwukrotnie w ciągu dwóch minut, jest głośno na całym świecie. Wpis w mediach społecznościowych skierowany do kapitana reprezentacji Polski zamieścił m.in. prezes PZPN Cezary Kulesza.

"Robert Lewandowski bohaterem El Clasico! Wspaniały występ naszego napastnika na Bernabeu. Gratulacje kapitanie" - napisał Kulesza na platformie X, oznaczając przy tym 36-latka.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej w swoim wpisie odniósł się także do meczu ćwierćfinałowego reprezentacji Polski kobiet na mistrzostwach świata do lat 17. Przypomnijmy, że nasze piłkarki przegrały z Koreą Północną 0:1 i odpadły z turnieju (relacja TUTAJ).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty