Ligue 1: Łatwa przeprawa Bordeaux, zawiódł Olympique Marsylia

Zgodnie z oczekiwaniami piłkarze Girondins Bordeaux pokonali FC Lorient. W sobotę trzy punkty do swojego dorobku dopisały także Stade Rennes oraz AS Nancy. Tymczasem Olympique Marsylia zaledwie zremisował z niżej notowaną drużyną AS Saint Etienne.

W tym artykule dowiesz się o:

Piąte ligowe zwycięstwo z rzędu zanotowali piłkarze Girondins Bordeaux. Podopieczni Laurenta Blanca pewnie pokonali na własnym stadionie FC Lorient. Już do przerwy prowadzili 2:0 po golach Davida Belliona, 27-letni napastnik dopiero po raz trzeci w tym sezonie wyszedł na boisko w wyjściowej jedenastce i odwdzięczył się trenerowi za zaufanie. W drugiej połowie rywala dobili Fernando Cavenaghi oraz Yoann Gourcuff, goście odpowiedzieli jedynie trafieniem Kevina Gameiro. Zgromadzeni na Stade Chaban Delmas kibice nie mieli wątpliwości, który zespół jest lepszy. Po 18. kolejce Żyrondyści umocnili się na pozycji lidera w tabeli Ligue 1, obecnie wyprzedzają OM już o osiem punktów.

Olympique Marsylia był przed starciem z AS Saint Etienne zdecydowanym faworytem i gdy w 8. minucie czerwoną kartką ukarany został Efstathios Tavlaridis wydawało się, że podopieczni Didiera Deschampsa łatwo dopiszą do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Tymczasem mimo wyraźnej przewagi i wielu dogodnych sytuacji do zdobycia gola, nie potrafili rozstrzygnąć tego meczu na swoją korzyść. Bezbramkowy remis jest dla piłkarzy OM bolesną porażką.

Dopiero drugi w tym sezonie mecz na własnym boisku przegrał rewelacyjny beniaminek z Montpellier. 3. w tabeli zespół musiał uznać wyższość niżej notowanego AS Nancy. O losach spotkania zadecydowało siedem minut z pierwszej części gry, gdy Geoffrey Jourdren dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki po strzałach Djamela Bakara i Pascala Berenguera. Dla obu graczy były to pierwsze trafienia w bieżącym sezonie.

Ciekawie zapowiadał się pojedynek Stade Rennes - Paris Saint Germain. Zgodnie z oczekiwaniami był to wyrównany mecz, ale ostatecznie zasłużone zwycięstwo odnieśli gospodarze, gola na wagę trzech punktów zdobył w 40. minucie Ismael Bangoura. Piłkarze PSG przez 90 minut nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę przeciwnika! To już ich trzecia z rzędu konfrontacja z Rennes, zakończona porażką 0:1.