Serie A: Inter lepszy od Chievo

W pierwszym meczu włoskiej Serie A, który został rozegrany w 2010 roku Inter Mediolan pokonał na wyjeździe 1:0 Chievo. Tym samym Nerazzurri udowodnili, że nie mają najmniejszego zamiaru zwalniać tempa.

Adam Kiołbasa

Po wyrównanej pierwszej odsłonie to goście schodzili do szatni w lepszych nastrojach. Już w 12. minucie, kiedy to czarno-niebiescy znakomicie wyprowadzili kontratak, na listę strzelców wpisał się Mario Balotelli. Później swoje szanse miały obie ekipy, ale w tej części gry futbolówka więcej razy drogi do bramki nie znalazła.

Po zmianie stron widowisko także nie stało na wysokim poziomie i chociaż Gialloblu starali się doprowadzić do wyrównania, to ostatecznie nie udało im się osiągnąć celu. Najlepsze sytuacje zmarnowali Abbruscato i Simone Pellissier. Podopieczni Jose Mourinho także mieli swoje szanse.

Warto odnotować, że w zespole aktualnego Mistrza Włoch zadebiutował Goran Pandev, który zagrał od początku spotkania, a w 67. minucie został zmieniony przez Riccardo Quaresmę. W 88. Mario Balotelliego zastąpił natomiast również debiutujący Marco Arnautović.

W zespole gospodarzy nawet w gronie rezerwowych zabrakło Polaka Michała Miśkiewicza.

Po 18. kolejkach Inter jest liderem i ma na swoim koncie 42 punkty. Chievo póki co zgromadziło 24 oczka.

Chievo Verona - Inter Mediolan 0:1 (0:1)
0:1 - Balotelli 12'