Debiutancka wygrana Wieczystej Kraków w Betclic I lidze

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Nieco ponad tydzień temu była pierwsza bramka i pierwszy punkt. W niedzielę było premierowe zwycięstwo Wieczystej Kraków na poziomie zaplecza PKO Ekstraklasy. Drużyna Przemysława Cecherza była mocniejsza 2:1 niż Pogoń Siedlce.

Wieczysta Kraków zremisowała 1:1 ze Śląskiem Wrocław w pierwszym meczu na poziomie Betclic I ligi, a punkt zawdzięczała strzałowi Joana Romana w doliczonym czasie. W niedzielę Wieczysta debiutowała na stadionie w Sosnowcu, gdzie podejmuje przeciwników po niepowodzeniu poszukiwań obiektu w Krakowie.

Drużyna Przemysława Cecherza zapewniła sobie zwycięstwo 2:1 z Pogonią Siedlce w pierwszej połowie. Wieczysta ruszyła wcześnie do ataku, czego potwierdzeniem były bramki Dawida Szymonowicza i Rafaela Lopesa. Cudem utrzymana w poprzednim sezonie Pogoń próbowała przeprowadzić pościg, ale skończyło się na bramce "do szatni" Przemysława Misiaka.

Takim samym wynikiem 2:1 i porażką pierwszoligowca z województwa mazowieckiego zakończył się mecz Polonii Warszawa z GKS-em Tychy. Był to pojedynek czołowych zespołów ligi w rundzie wiosennej.

ZOBACZ WIDEO: Absurdalna sytuacja w amatorskiej lidze. Najbardziej groteskowe pudło roku

Przy Konwiktorskiej doszło do zwrotu akcji. To dlatego, że jako pierwsza prowadziła Polonia, a z pokonania Leona-Oumara Wechsela cieszył się najlepszy strzelec zespołu Łukasz Zjawiński. Polonii nie udało się dowieźć przewagi do przerwy, choć zabrakło niewiele. Do remisu 1:1 doprowadził Marcin Szpakowski. GKS wrócił naładowany energią z szatni na boisko, co skończyło się rozstrzygającym strzałem na 2:1 Marcela Błachewicza.

2. kolejka Betclic I ligi:

Wieczysta Kraków - Pogoń Siedlce 2:1 (2:1)
1:0 - Dawid Szymonowicz 19'
2:0 - Rafael Lopes 29'
2:1 - Przemysław Misiak 45'

Polonia Warszawa - GKS Tychy 1:2 (1:1)
1:0 - Łukasz Zjawiński (k.) 21'
1:1 - Marcin Szpakowski 45'
1:2 - Marcel Błachewicz 47'

Tabela Betclic I ligi:

Tabela zapewniona przez Sofascore
Komentarze (2)
avatar
Jarzombek
28.07.2025
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Aleście tabele dołączyli, wiadomości w wp schodzą na psy 
avatar
ewron73
28.07.2025
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
pokazujecie zla tabele i ligi dziadostwo !!! 
Zgłoś nielegalne treści