Puchar Ligi Francuskiej: Olympique Lyon i Olympique Marsylia w kolejnej rundzie, niespodzianka na Stade du Roudourou

We wtorek do następnej rundy Pucharu Ligi Francuskiej awansował CS Sedan, który pokonał Clermont Foot. W środę odbyły się kolejne spotkania, które wyłoniły sześciu ćwierćfinalistów. Do rozegrania pozostał już tylko mecz Le Mans - Girondins Bordeaux.

Piotr Robaczyński

Niespodziewanie z rozgrywkami pożegnali się zawodnicy Paris Saint Germain. Stołeczny klub zmierzył się z przeciętnym drugoligowcem z EA Guingamp. W trudnych warunkach atmosferycznych obie strony nie stworzyły wielkiego widowiska. Od 76. minuty gospodarze grali w osłabieniu (czerwoną kartką ukarany został Moustapha Diallo, ale udało im się szczęśliwie pokonać faworyzowanego rywala. O losach spotkania zadecydowało samobójcze trafienie obrońcy PSG Mamadou Sakho.

Wielu emocji dostarczył fanom mecz AS Saint Etienne - Olympique Marsylia. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale za każdym razem do wyrównania doprowadzał Brandao. Gdy w doliczonym czasie gry drugiej połowy wydawało już się, że rezultat nie ulegnie zmianie i konieczna będzie dogrywka, szalę zwycięstwa na stronę OM przechylił rezerwowy Mamadou Niang.

Do sensacji nie doszło także na Stade Gerland, Olympique Lyon pokonał FC Metz 3:0. Podopieczni Claude Puela objęli prowadzenie po golu Jeremy'ego Toulalana, a tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego przeciwnika dobił Lisandro Lopez. Argentyńczyk dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i przypieczętował awans OL do kolejnej rundy.

W ćwierćfinale zagra także Lille OSC. Podopieczni Rudi'ego Garcii w lidze ostatnio spisują się znakomicie (po serii sześciu zwycięstw z rzędu awansowali na 2. miejsce w tabeli), a teraz odnieśli kolejny sukces w Pucharze Ligi Francuskiej. Zwycięstwo w starciu z Rennes nie przyszło im jednak łatwo. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia i dopiero w dogrywce gospodarze strzelili dwa gole, dzięki którym awansowali do 1/4 finału. Do 76. minuty na boisku przebywał Ludovic Obraniak, reprezentanta Polski zastąpił później Larsen Toure.