O godzinie 19:30 rozpoczęły się trzy mecze w Betclic I lidze, a w dwóch z nich grali regionalni rywale. Pogoń Grodzisk Mazowiecki walczyła formalnie jako gospodarz, a w rzeczywistości jako gość ze Zniczem Pruszków. Na ławce Znicza debiutował Peter Struhar, który w tym tygodniu zastąpił Marcina Matysiaka. Ostatni w tabeli pruszkowianie rozpoczęli sezon czterema porażkami z rzędu.
Znicz ruszył po przełamanie i w 20. minucie zdobył gola na 1:0 w derbach. Dominik Sokół przymierzył strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawła Moskwika. Na linii bez powodzenia próbowali interweniować Paweł Kieszek oraz Rafał Adamski.
Pogoń doprowadziła do remisu 1:1 w 35. minucie. Blisko pola karnego piłka trafiła od Karol Noiszewskiego do Oliwiera Olewińskiego, a reszta należała już do skrzydłowego. Po ominięciu Jakuba Nowakowskiego, przymierzył płaskim strzałem w narożnik bramki Znicza.
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Co oni zrobili! Niesamowity gol w ósmej sekundzie
Tak rozpoczęła się mała kanonada, a bohaterem Pogoni został Rafał Adamski. Hat-trick tego napastnika pozwolił zawodnikom Piotra Stokowca odwrócić wynik na 4:1. Podobnie jak w niedawnym starciu z Miedzią Legnica beniaminek popisał się niszczycielskim przyspieszeniem - zdobył wszystkie bramki między 35. a 59. minutą
Pozostałe sobotnie mecze zakończyły się remisem 2:2. Nawet po takim samym scenariuszu. Prowadzili gospodarze, goście odpowiedzieli dwoma golami, po czym doszło do jeszcze jednego zwrotu akcji. Chrobry Głogów podzielił się punktami z Miedzią Legnica, a Stal Rzeszów z Puszczą Niepołomice. Miedź zdobyła w derbach Dolnego Śląska pierwsze "oczko" w sezonie i po zmianie trenera z Wojciecha Łobodzińskiego na Janusza Niedźwiedzia.
5. kolejka Betclic I ligi:
Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Znicz Pruszków 4:1 (3:1)
0:1 - Dominik Sokół 20'
1:1 - Oliwier Olewiński 35'
2:1 - Rafał Adamski 42'
3:1 - Rafał Adamski 43'
4:1 - Rafał Adamski 59'
Chrobry Głogów - Miedź Legnica 2:2 (1:0)
1:0 - Jakub Grić 4'
1:1 - Kamil Kościelny 53'
1:2 - Mateusz Bochnak 77'
2:2 - Mateusz Ozimek 89'
Stal Rzeszów - Puszcza Niepołomice 2:2 (2:1)
1:0 - Jonathan Junior 23'
1:1 - Michał Walski 30'
1:2 - Kacper Śmiglewski 32'
2:2 - Michał Perchel (sam.) 59'
Tabela Betclic I ligi: