Ligue 1: Lille OSC kontynuuje wspaniałą serię, gol Obraniaka

Kolejny świetny mecz rozegrali piłkarze Lille OSC, którzy pokonali Paris SG. Cenne zwycięstwo odniósł Olympique Lyon, zawodnicy Les Gones ograli AS Nancy. Zawiodło Auxerre, podopieczni Jeana Fernandeza zaledwie zremisowali z US Boulougne.

Piotr Robaczyński

Już siódme zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Lille OSC, tym razem ograli na własnym stadionie Paris Saint Germain. Gospodarze od początku narzucili rywalowi swój styl gry i już w piątej minucie objęli prowadzenie po golu Ludovica Obraniaka, dla reprezentanta Polski było to pierwsze trafienie w tym sezonie. Goście właściwie nie stwarzali zagrożenia pod bramką Lille, przez ponad sześćdziesiąt minut nie oddali ani jednego celnego strzału. Na początku drugiej połowy rezultat na 2:0 podwyższył Florent Balmont i choć wynik jeszcze zmieniał się, podopieczni Rudi'ego Garcii spokojnie utrzymali już prowadzenie do końca. Obraniak grał do 70. minuty, wtedy zastąpił go Tulio De Melo. Dzięki temu sukcesowi umocnili się na 2. pozycji w tabeli Ligue 1.

Olympique Lyon przeżywał ostatnio poważny kryzys. Zawodnicy Les Gones wygrali tylko jeden z poprzednich ośmiu ligowych meczów. W sobotę grali na wyjeździe z 12. AS Nancy i choć ostatecznie udało im się wygrać, długo męczyli się ze słabszym przeciwnikiem. Dopiero w 79. minucie gola na 1:0 zdobył dla OL obrońca - Cris, a siedem minut później wynik na 2:0 ustalił rezerwowy Maxime Gonalons.

Wydawało się, że AJ Auxerre pewnie pokona niżej notowanego beniaminka z Boulougne. Podopieczni Jeana Fernandeza mają jednak ostatnio problemy z ofensywą i choć w sobotnim meczu byli stroną przeważającą, nie potrafili wykorzystać żadnej z dogodnych okazji do zdobycia gola. Bramkarza drużyny gości nie zdołał pokonać także Ireneusz Jeleń, który powrócił na ligowe boiska i w przerwie zastąpił Aureliena Capoue. Do 64. minuty na murawie przebywał Dariusz Dudka, zastąpił go napastnik - Valter Birsa. Po 20. kolejce Auxerre spadło na 6. miejsce w tabeli.

Trzy punkty do swojego dorobku dopisali piłkarze FC Lorient, którzy pewnie wygrali z Le Mans. W czołówce umocniło się także Montpellier, beniaminek odniósł już jedenaste zwycięstwo w bieżących rozgrywkach i niespodziewanie nadal zajmuje 3. pozycję w tabeli. Serię siedmiu meczów bez zwycięstwa przełamało St Etienne, pokonując Grenoble Foot. Tymczasem rewelacyjny Nene zdobył już jedenastego i dwunastego gola w tym sezonie, a AS Monaco pokonało FC Sochaux.