Mecz na szczycie Betclic I ligi. Wisła Kraków zagra z rozpędzonym rywalem

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Danie główne w 11. kolejce Betclic I ligi zostanie podane na deser. Dopiero w poniedziałek lider Wisła Kraków zagra z trzecią w tabeli Polonią Bytom. Ciekawie zapowiadają się również spotkania Wieczystej z Ruchem oraz Śląska z Polonią.

Wisła Kraków punktowała znakomicie na początku sezonu, a ostatnie tygodnie należą do Polonii Bytom. Biała Gwiazda jest liderem Betclic I ligi, a beniaminek z województwa śląskiego przesunął się na trzecie miejsce w tabeli, dzięki trzem ostatnim zwycięstwom. Wisła ma o trzy punkty więcej niż Polonia przed bezpośrednim pojedynkiem przy Reymonta. Trzeba na niego poczekać do poniedziałku.

Pierwszoligowcom nie brakuje ostatnio zajęć. Tak Wisła, jak i Polonia zagrały w tym tygodniu w STS Pucharze Polski. Nawet odniosły wygraną takim samym wynikiem 1:0 z niżej notowanym przeciwnikiem. Biała Gwiazda eliminowała czwartoligową Odrę Bytom Odrzański, a Polonia drugoligową Wartę Poznań.

Wiślacy stracili na razie tylko dwa punkty jako gospodarz, choć wydarzyło się to akurat w poprzednim, zremisowanym 2:2 meczu z Odrą Opole. Bilans Polonii na wyjazdach to trzy zwycięstwa, remis i dwie porażki. Bytomianie nabierają jednak rozpędu, im dłużej grają w Betclic I lidze.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Co oni zrobili! Niesamowity gol w ósmej sekundzie

Kluby zmierzą się w meczu ligowym po raz pierwszy od 2011 roku. Wtedy remis 2:2 w Bytomiu oznaczał, że Wisła przedłużyła do ośmiu serię meczów bez porażki z Polonią. Późniejsza, długa przerwa była spowodowana przede wszystkim zapaścią w wynikach klubu z Bytomia, ale w tym sezonie kandyduje on już nawet do awansu do PKO Ekstraklasy.

Między Wisłą i Polonią znalazł się w tabeli wicelider Śląsk Wrocław. Spadkowicz z elity radzi sobie całkiem dobrze, a w piątek rozpocznie kolejkę meczem u siebie z Polonią Warszawa. Akurat Czarne Koszule nie popisały się w pucharze, skoro przegrały z trzecioligowym Gryfem Słupsk. W poprzedniej edycji Polonia przeżyła długą, pucharową przygodę, a tym razem odpadła w przedbiegach.

Śląsk zagra o trzecie zwycięstwo z rzędu. Polonia nie ma się czym pochwalić i nie chodzi tylko o pucharową wpadkę. W lidze ledwo trzyma się w górnej połowie tabeli po zaledwie jednym zwycięstwie w ostatnich sześciu kolejkach.

W niedzielę z kolei mecz czwartej w starce Wieczystą Kraków z piątym Ruchem Chorzów. Zespół Przemysława Cecherza ma o dwa punkty więcej niż rozpędzająca się pod wodzą Waldemara Fornalika drużyną z Chorzowa. Obu zespołów nie ma już w pucharze, co chluby im nie przynosi. Wieczysta odpadła już w rundzie wstępnej wskutek porażki z Olimpią Grudziądz, a Ruchu od czwartku z powodu przegranej z Avią Świdnik.

11. kolejka Betclic I ligi:

Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa / pt. 26.09.2025 godz. 20:30

GKS Tychy - Pogoń Siedlce / sob. 27.09.2025 godz. 19:30

Puszcza Niepołomice - Odra Opole / sob. 27.09.2025 godz. 19:30

Stal Rzeszów - Stal Mielec / sob. 27.09.2025 godz. 19:30

Miedź Legnica - Znicz Pruszków / nd. 28.09.2025 godz. 12:00

Wieczysta Kraków - Ruch Chorzów / nd. 28.09.2025 godz. 14:30

Chrobry Głogów - Górnik Łęczna / nd. 28.09.2025 godz. 17:30

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - ŁKS Łódź / pon. 29.09.2025 godz. 17:00

Wisła Kraków - Polonia Bytom / pon. 29.09.2025 godz. 19:00

Tabela Betclic I ligi:

Tabela zapewniona przez Sofascore
Komentarze (0)
Zgłoś nielegalne treści