Puchar Włoch: Fiorentina w półfinale, Lazio nie obroni trofeum

ACF Fiorentina jako pierwszy zespół zakwalifikował się do półfinału Pucharu Włoch. Tym samym już teraz stało się jasne, że rzymskie Lazio nie obroni trofeum, bo popularna Viola po emocjonującym pojedynku wyeliminowała właśnie Biancocelestich.

W tym artykule dowiesz się o:

Bohaterem pierwszej odsłony został Rumun Adrian Mutu, który już w 9. minucie wyprowadził swój klub na prowadzenie, a tuż przed przerwą podwyższył na 2:0.

Po zmianie stron Lazio starało się wrócić do gry. W 50. kontaktową bramkę zdobył Mauro Zarate, ale kilka minut później na 3:1 podwyższył Kroldrup. Ostatecznie rozmiary porażki rzymian zmniejszył Tomasso Rocchi.

Zatem po stojącym na wysokim poziomie spotkaniu podopieczni Cesare Prandelliego wyeliminowali graczy Davide Ballardiniego. W półfinale przyjdzie im się zmierzyć ze zwycięzcą pary: AC Milan - Udinese Calcio.

ACF Fiorentina - Lazio Rzym 3:2 (2:0)