Puchar Anglii: Chelsea w kolejnej rundzie, aktywny Rasiak

Chelsea Londyn pokonała w 4. rundzie Pucharu Anglii Preston North End 2:0. Także do kolejnej fazy rozgrywek awansowało Reading, eliminując drużynę z Premier League - Burnley. Swój udział w tym zwycięstwie miał Grzegorz Rasiak, który był bardzo aktywny podczas swoich 83. minut spędzonych na boisku

Bartosz Zimkowski

Polski napastnik na boisku pojawił się od pierwszej minuty. Do dwunastej minuty zdołał oddać trzy strzały, ale wszystkie były niecelne. Grzegorz Rasiak był bardzo aktywny - wygrywał dużo pojedynków powietrznych, a raz ośmieszył swojego rywala na środku boiska. W pierwszej połowie sędzia mógł podyktować rzut karny dla The Royals, bowiem w polu karnym przetrzymywany był właśnie Rasiak. Cała drużyna Reading domagała się odgwizdania "jedenastki", ale sędzia był innego zdania.

W drugiej połowie arbiter ponownie nie podyktował rzutu karnego dla gospodarzy, co znów wywołało spore kontrowersje. Reading z minuty na minuty atakowało coraz groźniej, a The Clatters tylko się bronili. Rasiak boisko opuścił w 83. minucie, a chwilę później The Royals zdobyli zwycięską bramkę. Wygrali 1:0 i awansowali do piątej rundy.

Tam jest już także Chelsea Londyn. The Blues pokonali na Deepdale Preston North End 2:0. Carlo Ancelotti dał szansę gry kilku rezerwowym i tak miedzy słupkami pojawił się Hilario, a w polu m.in.: Paulo Ferraira, Jurij Żirkow czy Julliano Belletti. Londyńczycy wygrali 2:0 po golach dwóch napastników: Nicolasa Anelki i Daniela Sturridge'a.

W innych meczach drużyny z Premier League miały sporo kłopotów. Powtórki spotkań czekają: Wolverhampton Wanderers, Tottenham Hotspur i Wigan Athletic. Ciężko miała także Aston Villa, która wygrała na Villa Park z Brighton tylko 3:2.

Bartosz Białkowski nie zagrał dla Southampton, ale Święci pokonali Ipswich Town i znaleźli się w piątej rundzie. Southampton to póki co jedyna drużyna spoza Premier League i The Championship, która zagra w tej fazie rozgrywek.

Wyniki 4. rundy Pucharu Anglii:

Preston North End - Chelsea Londyn 0:2 (0:1)

1:3 - Gera 80'

Aston Villa - Brighton & Hove Albion 3:2 (1:1)
1:0 - Delfouneso 5'
1:1 - Elphick 41'
2:1 - A.Young 48'
3:1 - Delph 63'
3:2 - Forster 90'

Bolton Wanderers - Sheffield United 2:0 (0:0)

4:2 - McCormack 90'

Derby County - Doncaster Rovers 1:0 (0:0)

2:1 - Counago 90'

West Bromwich Albion - Newcastle United 4:2 (2:0)
1:0 - Olsson 17'
2:0 - Dorrans 31'
2:1 - Carroll 63'
3:1 - Dorrans 73'
4:1 - Thomas 76'
4:2 - Carroll 90'

Wolverhampton Wanderers - Crystal Palace 2:2 (1:1)
0:1 - Lee 3'
1:1 - Jones 37'
1:2 - Ambrose 49'
2:2 - Zubar 84'

Tottenham Hotspur - Leeds United 2:2 (1:0)
1:0 - Crouch 42'
1:1 - Beckford 52'
2:1 - Pawluczenko 75'
2:2 - Beckford (k.) 90'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)