Premier League: Cztery gole Rooney'a i Man Utd liderem

W jedynym sobotnim meczu Premier League Manchester United pokonał Hull City 4:0. Wszystkie bramki dla Czerwonych Diabłów zdobył Wayne Rooney. Jednak drugie trafienie wywołało sporo kontrowersji.

Bartosz Zimkowski

Tomasz Kuszczak usiadł na ławce rezerwowych, a między słupkami stanął Edwin Van der Sar. Gospodarze już w ósmej minucie mogli celebrować zdobycie bramki, gdy Wayne Rooney pokonał Boaza Myhilla.

Na drugą bramkę Czerwone Diabły czekały do 83. minuty. Wówczas to Anglik po raz drugi skierował futbolówkę do siatki. Tygrysy miały pretensje, ponieważ dość długo na piątym metrze leżał ich zawodnik, ale gospodarze nie przerwali akcji i zdobyli bramkę.

Rooney w następnych minutach jeszcze dwukrotnie "ukuł" i Man Utd wygrał 4:0. Awansował tym samym na pozycję lidera.

Man Utd - Hull City 4:0 (1:0)
1:0 - Rooney 8'
2:0 - Rooney 83'
3:0 - Rooney 86'
4:0 - Rooney 90+3'