Lech przegrał z Amerykanami w sparingu

W swoim drugim meczu sparingowym, rozegranym podczas zgrupowania w Hiszpanii, piłkarze Lecha Poznań przegrali z Red Bull New York 0:1. Podopieczni Jacka Zielińskiego rozegrali dobre spotkanie i przez długi okres czasu grali lepiej od rywali, ale zabrakło skuteczności, co zadecydowało o porażce.

Michał Jankowski

Od początku meczu lechici narzucili rywalom swój styl gry, ale nie potrafili pokonać golkipera Red Bull. Amerykanie długo nie potrafili zagrozić bramce Krzysztofa Kotorowskiego. Przed przerwą bramkarz Lecha musiał jednak wyjąć piłkę z siatki po strzale Pablo Angela.

W przerwie trener Jacek Zieliński wymienił prawie cały skład - na boisku zostali jedynie Zlatko Tanevski oraz Mateusz Możdżeń. Poznaniacy nadal stwarzali sytuacje, ale nie znaleźli złotego środka do bramki Amerykanów i musieli przełknąć gorycz porażki.

Następne spotkanie lechici rozegrają 30 stycznia z norweską Valerangą.

Lech Poznań - Red Bull New York 0:1 (0:1)
0:1 - Angel 42'

Skład Lecha Poznań: I połowa: Kotorowski - Wojtkowiak, Tanevski, Bosacki, Kamiński - Możdżeń, Bandrowski, Zapotoka, Cueto - Kriwiec - Lewandowski; II połowa: Burić - Szałek, Tanevski, Djurdjević, Henriquez - Peszko, Injac, Drygas, Możdżeń - Stilić - Bereszyński.