Polacy w ligach zagranicznych: Bramki Janczyka, Abbotta, Smolarek antybohaterem

Kolejne minuty bez zdobyczy bramkowej kompletuje w barwach greckiej Kavali Euzebiusz Smolarek. W sobotnie popołudnie Ebi zaznaczył swoją krótką obecność na boisku w znaczący, acz niechlubny sposób. W ciągu 27 minut ujrzał dwie żółte kartki i w konsekwencji musiał opuścić plac gry tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra. Nie zawiedli z kolei napastnicy - Dawid Janczyk i Paweł Abbott.

Skuteczną aklimatyzację z barwach nowego klubu - Germinalu Beerschot zakomunikował Dawid Janczyk. Polski napastnik trafił do Antwerpii z Lokeren w styczniu i już zaczyna powiększać swój dorobek strzelecki w lidze belgijskiej. Premierowe trafienie zaliczył w pojedynku z Westerlo odpowiadając na bramkę Vanaudenaerde w 60 minucie gry. Gol Polaka zapewnił Germinalowi ważny punkt.

Tempa nie zwalnia Paweł Abbott, który ustrzelił jedynego gola w pojedynku Oldhamu z Tranmere. Abbott zagwarantował swojej drużynie nie tylko trzy punkty na Prenton Park, ale również przeskoczenie Tranmere w ligowej tabeli. Na listę strzelców wpisał się również Łukasz Jutkiewicz. Piłkarz o polskich korzeniach zdobywa serca trenera i kibiców Motherwell. Jego ostatni gol zadecydował o tryumfie The Well z pojedynku z Hamilton. Kompromitację w Ligue 1 zaliczyło Auxerre Ireneusza Jelenia i Dariusza Dudki, przegrywając 0:5 z czerwoną latarnią ligi - Grenoble.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier Leauge
Tomasz Kuszczak (Manchester United)- rezerwowy w meczu ligowym z Portsmouth (5:0)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z Chelsea (0:2)

Championship
Grzegorz Rasiak (Reading) - rezerwowy w meczu ligowym z Doncaster (2:1)
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - rezerwowy w meczu ligowym z Sheffield Wed. (2:1)

Leauge One
Wojciech Szczęsny (Brentford) - 90 minut w meczu ligowym z Gillingham (4:0)
Paweł Abbott (Oldham Athletic) - 79 minut i bramka w meczu ligowym z Tranmere (1:0)
Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Exeter City (1:1)

Belgia

Dawid Janczyk (Germinal Beerschot) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Westerlo (1:1)
Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - długotrwała kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Sint-Truiden (1:2)

Francja

Ligue 1
Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Grenoble (0:5)
Ludovic Obraniak (OSC Lille) - 30 minut w meczu ligowym z OCG Nice (1:1)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 13 minut w meczu ligowym z Grenoble (0:5)

Championnat de France National
Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims Champagne) - 90 minut w meczu ligowym z Evian (0:1)

Grecja

Marcin Baszczyński (Atromitos Ateny) - 90 minut w meczu ligowym z Panioniosem (1:0)
Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - 90 minut w meczu ligowym z AEK Ateny (1:3)
Euzebiusz Smolarek (AO Kavala) - 27 minut i czerwona kartka w meczu ligowym z Ioanniną (1:0)
Marek Saganowski (Atromitos Ateny) - 19 minut w meczu ligowym z Panioniosem (1:0)
Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - 14 minut w meczu ligowym z Levadiakos (5:1)
Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - rezerwowy w meczu ligowym z Iraklisem (1:0)
Arkadiusz Malarz (AE Larisa) - poza składem w meczu ligowym z Panathinaikosem Ateny (0:3)
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - poza składem w meczu ligowym z Skodą Xanthi (3:1)
Łukasz Sosin (AO Kavala) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Ioanniną (1:0)

Hiszpania

Jerzy Dudek (Real Madryt) - rezerwowy w meczu ligowym z Espanyolem (3:0)

Holandia

Eredivisie
Arkadiusz Radomski (NEC Nijmegen) - 90 minut w meczu ligowym z RKC Waalwijk (1:0)

Jupiter Leauge
Michał Janota (Excelsior Rotterdam) - rezerwowy w meczu ligowym z Fortuną Sittard (1:2)

Niemcy

Bundesliga
Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - 90 minut w meczu ligowym z Werderem Brema (1:2)
Artur Wichniarek (Hertha Berlin) - rezerwowy w meczu ligowym z Werderem Brema (1:2)
Jacek Krzynówek (Hannover 96) - rezerwowy w meczu ligowym z Hoffenheim (1:2)
Adam Matuszczyk (1. FC Koln) - rezerwowy w meczu ligowym z Hamburgerem Sportverein (3:3)
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - poza składem w meczu ligowym z Eintrachtem (2:3)
Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen) - poza składem w meczu ligowym z VFL Bochum (1:1)

Portugalia

Przemysław Kaźmierczak (Vitoria Setubal) - 90 minut w meczu ligowym z Benficą Lizbona (1:1)
Mateusz Bąk (Maritimo) - poza składem w meczu ligowym z Uniao Leirią
Paweł Kieszek (SC Braga) - klub Polaka rozgrywa mecz ligowy z Belenenses w poniedziałek

Szkocja

Łukasz Jutkiewicz (Motherwell FC) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Hamilton (1:0)
Artur Boruc (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu ligowym z Kilmarnock (0:1)
Dawid Kucharski (Heart of Midlothian) - 66 minut w meczu pucharu ligi z St. Mirren (0:1)
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Kilmarnock (0:1)

Turcja

Marcin Kuś (İstanbul Büyükşehir) - nie wystąpił w meczu ligowym z Eskisehirspor (1:2)