Primera Division: Beniaminek pokonał Sevillę, kolejne zwycięstwo Mallorki

4. pozycji w tabeli nie utrzymała Sevilla, która niespodziewanie przegrała z niżej notowanym rywalem. Nie zawiodła Mallorca, a dobrą serię przedłużyli piłkarze Osasuny Pampeluna. Tymczasem Deportivo La Coruna tylko zremisowało z Malagą.

Piotr Robaczyński

Nie udał się debiut nowemu trenerowi Villarreal. Podopieczni Juan Carlosa Garrido przegrali na wyjeździe 0:1 z Mallorcą. Gola na wagę trzech punktów zdobył dla gospodarzy w 81. minucie Jose Nunes. Barralets pozostają jedną z trzech (obok Barcelony i Realu Madryt) drużyn niepokonanych w tym sezonie na własnym stadionie i po 21. kolejce awansowali na 4. pozycję w tabeli.

Niespodziewanie z niżej notowanym rywalem przegrała Sevilla. Zespół ten zmierzył się na wyjeździe z Realem Saragossa. Po wyrównanym i niezwykle ostrym (sędzia pokazał aż sześć żółtych i trzy czerwone kartki) pojedynku Andaluzyjczycy musieli uznać wyższość beniaminka. Wywalczone w niedzielę trzy punkty pozwoliły Realowi wydostać się ze strefy spadkowej, Sevilla natomiast spadła na 5. lokatę.

Czwarte zwycięstwo z rzędu w lidze odniosła Osasuna Pampeluna. Tym razem podopieczni José Antonio Camacho ograli broniącą się przed spadkiem drużynę CD Tenerife. O losach spotkania zadecydowało trafienie Carlosa Arandy z 48. minuty, wykorzystał on dokładne podanie Javiera Camunasa. Dla doświadczonego napastnika to dopiero drugi gol w bieżących rozgrywkach.

Dobra gra w defensywie obu zespołów sprawiła, że kibice nie oglądali bramek w starciu Malagi z Deportivo La Coruna. W pierwszej połowie stroną przeważającą byli goście, ale tuż przed przerwą sędzia pokazał drugą żółtą kartkę Pablo Alvarezowi i od tej pory rzadziej przedostawali się oni pod pole karne przeciwnika. Zawodnicy Malagi sprawiali natomiast wrażenie, że remis w zupełności ich zadowoli i ostatecznie obie strony zgodnie podzieliły się punktami.