Ligue 1: Dwa gole Obraniaka, skromne zwycięstwa Olympique Marsylia i Olympique Lyon

Ludovic Obraniak poprowadził Lille OSC do zwycięstwa w starciu z US Boulogne. Niżej notowanego rywala pokonał rewelacyjny beniaminek z Montpellier. Tymczasem Olympique Marsylia w dramatycznych okolicznościach przechylił na swoją stronę szalę zwycięstwa w pojedynku z AS Monaco.

Piotr Robaczyński

Wicelider - Montpellier HSC w sobotę nie zagrał wielkiego meczu, ale odniósł skromne zwycięstwo w starciu z Grenoble Foot. Na Stade de la Mosson fani oglądali zacięty pojedynek, obie strony nie stworzyły sobie jednak wielu dogodnych okazji do zdobycia gola. Bramkę na wagę trzech punktów dla gospodarzy w 28. minucie zdobył najlepszy strzelec zespołu - Victor Hugo Montano, dla 25-letniego napastnika było to ósme trafienie w tym sezonie. Montpellier obecnie zrównało się punktami z Bordeaux, lider w niedzielę zmierzy się z St Etienne.

3. miejsce w tabeli utrzymało Lille OSC, a bohaterem meczu z US Boulogne został Ludovic Obraniak. Otworzył on wynik spotkania już w 8. minucie. Po długim podaniu Yohana Cabay popisał się pięknym uderzeniem z woleja, nie dając szans golkiperowi. Chwilę później na 2:0 podwyższył Adil Rami, ale przyjezdni nie poddawali się i w 28. minucie zdobyli kontaktowego gola. Jeszcze przed przerwą ponownie na listę strzelców wpisał się Obraniak, zapewniając Lille bezpieczną przewagę. Po błędzie bramkarza Jean-Francois Bedenika do piłki dopadł Florent Balmont, a Obraniak nie zmarnował jego dogrania. W drugiej połowie rezultat nie uległ już zmianie. Reprezentant Polski w 83. minucie został zmieniony przez Edena Hazarda.

Szczęśliwie trzy punkty wywalczyli piłkarze Olympique Marsylia. Przez znaczną część konfrontacji z AS Monaco na tablicy wyników utrzymywał się remis. Gdy już wydawało się, że zespoły podzielą się punktami, pechowo piłkę do własnej bramki skierował 19-letni pomocnik Monaco Julio Nkoulou. Drużyna Guy'a Lacombe zanotowała drugą porażkę z rzędu. Tymczasem OM systematycznie odrabia stratę do rywali, od początku grudnia przegrał tylko dwa spotkania i obecnie traci do Bordeaux 6 punktów.

Do 77. minuty utrzymywał się remis w meczu Olympique Lyon - RC Lens. Beniaminek ostatecznie nie zdołał jednak wywieźć cennego punktu ze Stade Gerland. Zwycięstwo drużynie Claude Puela zapewnił rezerwowy Cesar Delgado, który na boisku pojawił się zaledwie siedem minut wcześniej.

Fatalnej passy nie przełamali zawodnicy Paris SG. Pogrążony w kryzysie stołeczny klub tym razem nie był w stanie pokonać AS Nancy. Niespodziewanie to podopieczni Pablo Correi byli stroną przeważającą i częściej stwarzali zagrożenie pod bramką rywala, goście mogli nawet przegrać to spotkanie, ale wybronili bezbramkowy remis. PSG zajmuje odległą 14. pozycję w tabeli i posada trenera Antoine'a Kombouare jest poważnie zagrożona.