Puchar Anglii: Man City za burtą

Manchester City został wyeliminowany z Pucharu Anglii. W powtórzonym spotkaniu ze Stoke City przegrał po dogrywce 1:3 i dodatkowo stracił Emmanuela Adebayora. Do dalszej fazy rozgrywek awansował zespół Grzegorza Rasiaka - Reading.

Bartosz Zimkowski

The Citizens spotkali się w ostatnim czasie po raz trzeci ze Stoke City. Tym razem był to najbardziej zacięty mecz. Emocje zaczęły się pod koniec regulaminowego czasu gry. Najpierw bramkę zdobył Dave Kitson, ale 60 sekund później Craig Bellamy doprowadził do wyrównania. 2 minuty później miała miejsce kolejna ważna sytuacja. Emmanuel Adebayor uderzył Ryana Shawcrossa za co dostał czerwoną kartkę. Togijczyk nie zagra w kolejnych trzech meczach.

Shawcross zrewanżował się Man City w piątej minucie dogrywki, kiedy zdobył bramkę. Cztery minuty później Tuncay Sanli ustalił wynik na 3:1 i do szóstej rundy awansowało Stoke City.

Bez problemu swój mecz wygrał Tottenham Hotspur. Koguty odprawiły z kwitkiem Bolton Wanderers zwyciężąjąc 4:0. Dwie bramki zdobył wracający do dobrej dyspozycji Roman Pawluczenko.

W grze pozostaje Reading. The Royals dość niespodziewanie pokonali po dogrywce West Bromwich Albion 3:2. Polscy kibice nie ujrzeli w tym pojedynku Grzegorza Rasiaka, który cały mecz spędził na ławce rezerwowych.